1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumu Yengeç

Başlığı 'İlginç Videolarımız' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 23 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Deniz akvaryumu yengeç türleri birçok hocici arkadaş için deniz akvaryumu için zararlı ama bazıları için temizlik ekibi üyesidir. Elbette, bu konuda belirleyici olan deniz akvaryumu yengeç konusunda hangi yengeç ve nasıl yengeç türü olduğu ile alakalıdır. Bazen ilk anlık bilinmez tepki ile zararsız olan veya sadece sakal yosunları ile beslenmeye çalışan yengeç türlerini yakalamaya çalışıyor ve yakalayıp öldürüyoruz. Özellikle deniz akvaryumu yengeç konusunda türlerin tam tanınmıyor olması en başından acabalar ile tavır almamıza neden oluyor. Deniz Akvaryumu-Yosun Kontrolü ''Doğal'' Yollar mücadele şekli içinde yosun yiyici canlılar bulunur. Aşağıdaki videomuzda akvaryumda bu işlemi yerine getiren bir deniz akvaryumu yengeç türünün videosu bulunuyor. Ön yargılı olarak bakılan deniz akvaryumu yengeç konusu gibi buna maruz kalan diğer diğer canlılar salyangoz türleridir. Videoda görülen deniz yengeçi genellikle geceleri aktif olduğundan görüntülenmesi zordur, bu açıdan da güzel yakalanmış bir video.

Video:
    Özgün Olguner ( ozguncyprus), teşekkür ediyoruz.

Düzenleme: 18 Haziran 2015
    Alparslan ve ozgun_cyprus bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence bulunursa her akvaryuma lazım...

3. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    Yengeçleri çok seviyorum.sırf bu yüzden hermiti atmamıştım ama yine de tam yengeç görüntüsü vermiyor.hala hayalimde bir yengeç var.ama bulmak zormuş.yoksa kayalarda çok var.yosun yiyor gibi halleri var ama yine de riskli galiba

Sayfayı Paylaş