1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumum ve Son Hali Sizlerle

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde halituzun tarafından 29 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Akvaryumun son halini sizlerle paylaşmak isitiyorum.

Bende yeni aldım deniz atları aynen kanı arabası gibi canlılar :)). Şöyle bir şey var gece tüm ışıkları motorları kapatıp o şekilde vermek gerekiyor. Aldığım kişi de öyle demişti gece besleniyorlar diye. Dondurulmuş yemi var ondan veriyorum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 15 Mayıs 2016
    asercan, veysel, TencoMelih ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Halil Selam
    Uzman sayılmam ama epeydir deniz atı besliyorum. Donuk Mysies ve Gamarus yiyorlar. Akıntı sevmeyen hayvanlar tam göremedim ama senin tankta kuyruğunu dolayıp dinlenebileceği ve pot avlayabileceği ince tutunacak yerler yok gibi. Serçe parmağı kalınlığında ve boyunda ölü sert mercanları akıntının az olduğu yerlere saplarsan memnun kalacaktır.

YMR_AY bunu beğendi.
  3. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Halit bey denizatını nasıl besliyorsunuz?

4. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Yağmur hanım uzun zamandır denizatları ile ilgili konuları izliyorsunuz. Siz de de var mı? Yoksa niyet var galiba?? :)

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Tahir bey ben büyük tankımı kurduğum zaman kurup 3 ay gibi bir süre bekledim.Sonrasında yazlıkta yakaladığımız 1 deniz iğnesi ve imparator angel koydum.Yaklaşık 2 ay deniz iğnesi yaşadı.Ona güvenip 2 deniz atı aldım.Ne yazıkki hiç araştırma yapmadan sadece gaza gelerek alınan canlılar oldu.Çok yavaş hareket ettikleri için diğer balıklardan onlara yem kalmıyor.Yaşatamadım ne yazıkki.O zamanda küçük bir nanom vardı keşke ona aktarıp sırf ikisini ayrı bakaymışım.

6. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Yavaş kelimesi bile hızlı kalıyor. Önüne yemi koyunca bir göz aşağı bir göz yukarı iyice bakıyor şeklini beğenirse yiyor. Ben yemlerken tüm motorları kapatıyorum başta karidesler olmak üzere tüm diğer canlıları çubukla kovalıyorum. Önlerine yemi koyup fırsatçıları kovalayarak beslenmelerini sağlıyorum. Bir de malum gaz sorunları oldu zor hayvanlar vesselam.

YMR_AY bunu beğendi.
  7. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ayrı bir akvaryumda şansları daha fazla.Çok güzeller ama.O kuyruklarını dolayıp sallanmalarına bayılıyorum.Bana niyeti bozduracaksınız.Nanoyu kurduğumda sırf denizatı ve zoa tankına dönüştürebilirim.

8. Erdal

Erdal

Dondurlmuş red planktonu gayet güzel yiyor. Deniz atları besleyenlere dip not ;)

halituzun bunu beğendi.
  9. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Konu burada devam etti ancak denizatlari yediği yemler hakkında değişik bilgiler çıktı. Ben red plankton hiç denemedim. Kril, colyps denedim yemediler. Mysies cok iştahlı yiyorlar ancak tek tür besin doğru değil. Başka tür yem veren varsa bilgi için iyi olur

10. Erdal

Erdal

Red plankton derleme bilgi değil bizzat denedim :)

veysel bunu beğendi.
  11. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bir tane carbon filtre işini görecektir tahminen bulanıklığı gidermek için.

12. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Evet maalesef deniz atlari yasamadi. Üzgünüm ben akv.cuya inanarak aldigim için.bu canlılar su derecesine çok hassas. Ve diğer canlilarlada zor yasar çünkü çok yavaşlar yem yeme konusunda sikinti oluyor.birde gece yem yiyorlar neyse bir daha zor giderim o akv. Cuya

13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Maalesef çoğu esnaf aynı.
    Bir tanesi mercanlara dokunmaz diye Butterfly vermişti, yemedigi mercan kalmadı. Bir tanesi bana ufacık akvaryuma 10 tane ciklet vermişti hepsi öldü tabi. Düzgün esnafı bulmak zor. Hele ki mısır carsisina hiç ugramam ben

halituzun bunu beğendi.
  14. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Ağzına özel besleyerek karma akvaryumda bakıyorum. Gece gündüz fark etmiyor önüne konanı yiyor. Bebek gibi bakılmalari lazım. Yemi atayım balıklar la birlikte yesinler derseniz hiç şansları yok

YMR_AY bunu beğendi.
  15. halituzun

halituzun

Yer:
    Istanbul, Turkey
    İsim:
    Halit UZUN
    Evet ders canliya malboldu o çok üzücü bundan sonra araştırmadan canli almak yok.

16. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Ne yazıkki çoğumuz akvaryumcuya girdiğimiz anda evden çıkarken kafamızda planladığımız ne varsa unutuyoruz.Ben şahsen kendimi kaybediyorum.Orada bir akvaryumların camlarını yalamadığım kalıyor.Şimdilerde biraz daha akıllandım demeyelimde sakinleştim:) Alışveriş esnasında hemen gözümün önüne üstadların tankları geliyor.Diyorumki bu kadar güzel bir canlı neden onların tankında yok? Bunu ilk benmi keşfettim? Almamışlar; demekki var bir bildikleri.

Pennywise, veysel, Erdal ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.

Sayfayı Paylaş