1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumuna Başlamak İstiyorum Bilgilerinizi Paylaşırsanız Sevirim

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Çağatay tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. Çağatay

Çağatay

İsim:
    Çağatay Altın
    Merhaba, foruma yeni üye oldum ve deniz akvaryumu yapmak istiyorum bunun için bazı bilgilere ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.... İlk önce kendimi tanıtayım ktü de biyoloji bölümü öğrencisiyim (deniz canlısına sevdan sanırım bu yüzden:) )

150*60*60 lık deniz akvaryumuna geçiş yapmayı düşünüyorum. İstanbul'da 40 cm lik akvaryumum var onu değerlendirip (sump yapmayı düşünüyorum) Sump için ideal mi yada ideal olanın ölçüleri neler?? Diğer merak ettiğim bende sobo wp-7000 kafa motoru var onu ps de (DIY olacak) kullanabilir miyim..??

:aha:

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Öncelikle hoşgeldin Çağatay.

İnşallah istediğin görsel ve sağlıkta bir akvaryum kurabilirsin. Öncelikle 150*60*60 bir akvaryuma 40 cm.lik bir sump yeterli gelmez. Sebebleri birden fazla aslında. Yeterli güçte ps barındırılamaz, suyu karşılayacak ve sesi kesecek bir kule sığmaz ve en önemlisi sistem kesildiğinde akvaryumdaki delik hizasının altına su düşene kadar fazlalık su sumpa ineceğinden sump ölçüleri bu suyu içinde tutmaya yeterli gelmez. Sana en az 100 cm uzunluk, 50 cm derinlik ve 40 cm yükseklikte bir sump gerekli.

Sobo wp-7000 motorundan ps motoru olup olmayacağını görmek için pervane kısmını görmek gerekiyor. Görmeden yorum yapmak zor. Ancak eğer ps motoru olmaya uygun değilse ki şahsi fikrim daha uygun motor edinmendir ama olmadı belli bir süre sumptan akvaryuma su basmak için kullanabilirsin bu motoru. Akvaryum hacmi küçük değil bu yüzden yapacağın ps gövdesi ve ps motorunun performansı iyi olmalı.

Çağatay bunu beğendi.
  3. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Aramıza hoşgeldiniz.toka:gif

İnşallah hayırlı bir kurulum olur. Nerdesiniz ve nerelisiniz ?

Çağatay bunu beğendi.
  4. Deniz YILDIZ

Deniz YILDIZ

İsim:
    Deniz YILDIZ
    Aramıza hoşgeldin. O boyutlarda bir deniz akvaryumu heleki öğrenci iseniz ve de İstanbulda sürekli kalmıyorsanız ve evde anlayan ilgilenecek biri yok ise çok zor olur. Yaşınız dikkate aldığımızda daha 2-3 sene var okulunuzun bitmesine sanırım. Sorum bu akvaryumu nerede kuracaksınız? Trabzon-İstanbul?

5. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Ardahanlı mısın.

6. Çağatay

Çağatay

İsim:
    Çağatay Altın
    Teşekkür ederim hoşbulduk. Aslen Ardahanlıyım . Kurulumu İstanbul'da yada ardahan'da yapmayı istiyorum çeşitli projelerim var; Olma durumlarına göre yeri belli olacak ..Öğrenci hali ile yaza anca bitirip doldururum akvaryumu :) ben ilk önce akvaryumdan başlama yerine ps ve sump u helletmek istiyorum o zamana kadar herşey belli olur zaten.. okulun bitmesine 2 yıl var (yüksek doktora olursa +8 yıl daha var :) ) Evde babam var şimdilik lepistes besliyor ... Benim hayâlim rotator ile kırmızı benekli alabalığı 3 -4 cm oluncaya kadar büyütebilmek bunu yanında palyaço balığı tutkusu da var..

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim Temel bey .....:cicek:

7. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    Bende Ardahan'lıyım ama İstanbul'dayım.Ardahan'ın neresinden ben Çıldır.

8. Çağatay

Çağatay

İsim:
    Çağatay Altın
    Hanaklıyım Berkan yaş kaç ?

9. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız
    13 yaşındayım.

Sayfayı Paylaş