1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumuna Geçiş.

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde nanoplanted tarafından 31 Ocak 2018 başlatılmıştır.

1. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    akşam foto ekliyim inşAllah. RO TDS testi 001 çıkıyor su değişimi yapıcaktım 30litre kadar su hazırladım tuzunu koyduktan sonra TDS ile baktım 324 çıktı 001 olan iletkenlik tuz daki elementlerden kaynaklanıyor sanırım tuz olarak Red sea coral pro aldım en son ama kurulumda reef royal kullandım.

2. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    20180226_213542.jpg 20180226_213547.jpg 20180226_213553.jpg 20180226_213542.jpg 20180226_213542.jpg 20180226_213542.jpg

Ekli Dosyalar:

3. Nihat Kılıç

Nihat Kılıç

İsim:
    Nihat Kılıç
    Tuz ekledikten sonra TDS ölçmenizin bir anlamı yok. Filtre den çıkan suyun iletkenliğinin sıfır olduğunu görmeniz yeterli. Bende yeni kurulum yaptım. Diatom dan su değişimi su değişimi yaparak kurtuldum. Dino ya ise hidrojen peroksit ile tedavi uygulayabilirsiniz.

4. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    37 Gün oldu temizlik ekibi olarak conch ve turbo snail e benzer snail ekledim ama onlar öldüler hemen bende eklemedim bir daha tavsiyede bulurnursanız eklerim.

5. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    Conch aldım bugün ekledim adaptaston da yapıyorum damla damla akvaryuma ekleyince hayvanlar ölüyor anlamadım.

6. Acaba sudaki amonyak, nitrit ve nitrat konsantrasyonları nerelerde?

7. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    En son test yaptığımda nitrat fazlaydı ama amonyak ve nitrit 0 a yakındı. Bu akşam tekrar test yapayım inşAllah.

8. Conch ve snailler düşündüğümüzün aksine bozuk su değerlerine hassas canlılar. Ekledikten sonra ölüyorlarsa suda doğru olmayan bir şeyler olması ihtimali çok yüksek..

9. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    Ne önerirsiniz yüksek miktarda su değişimimi yapmalıyım yoksa 1 er gün arayla 10lt su değişimimi yapmalıyım yada hafta sonu denizden bir kaç damacana su mu getirsem.

10. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    Arkadaşlar Akşam test yaptım ca mg ve kh testi. Testler salifert ile yapıldı son kullanama tarihleri 2022
    Kalsiyum 0 çıktı
    Mg. 2430
    Kh 8.6

hiç mercan snail falan yok akvaryumda nasıl kalsiyum 0 çıkıyor anlamış değilim haftalık 10 15 litre arası su değişimide yapıyorum tuz olarak red sea coral pro salt kullanıyorum. Mg düşmüş daha yüksekti kh artmış 6.5 civarlarındaydı 1 ay önce yapmış olduğum testte kalsiyum yine 0 dı.

11. Ufuk_Arslan

Ufuk_Arslan

Yer:
    Istanbul - Sefaköy
    İsim:
    Ufuk
    şu durumda 3 sey düşünülür.
    1. tuzunuz bozuk.
    2. Testiniz bozuk.
    3. test i dogru yapmıyorsunuz.

bu testleri hangi test kitleri ile yapıyorsunuz?

12. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    Salifert ile yapıyorum yanlış yaptığımı düşünmüyorum youtube deki videolara bakarak aynılarını yapıyorum ilk kurulumda kulanmış olduğum tuz bozuk olarabilir yakındaki petshopdan açık olarak almıştım. Test te bozuk olarabilir herkenekadar yeni tarihli olsada. Bu akşam birşey denicem red sea tuzu ile 10lt su hazırlıcam onu test edicem bakalım sonuç ne çıkıcak. Aynı çıkarsa farklı bir markanın testini alırım artık.

13. Çağatay Utku

Çağatay Utku

Yer:
    İstnbul-Bahçeşehir
    İsim:
    Çağatay Utku
    Hobici bir arkadaşınızın oturmuş akvaryumunun suyunu aynı testlerle tahlil etmek daha mantıklı gibi geldi bana.
    Açıkta satılan tuzlarla ilgili pek iyi şeyler duymadım ben

14. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    Öyle bir arkadaşım yok malesef yakım çevremde . Vermiş oldugu tuzu aslında çok övmüştü royal reef markaydı ama son aldığım tuza nazaran o kayalaşmıştı. Akşam bir tuzlu su hazırlayıp bi deneme yapayım bakalım ne çıkacak tabi dirilişten fırsat kalırsa :D

veysel bunu beğendi.
  15. Rubbertooth

Rubbertooth

Yer:
    İstanbul
    Açık tuz = Büyük cesaret:(

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    100 gr tuz yüzünden bütün tank çöktü butün canlılarím öldü.!!!!!!

17. nanoplanted

nanoplanted

İsim:
    fatih balkan
    Geçmiş olsun.

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş