1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumunda Led Ayadınlatma Sistemleri-Çalışmalarımız~Projelerimiz

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde halilkocan tarafından 19 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Merhabalar Akvaryum Portalı sakini arkadaşlarım,

Bugün fabrikaya işe gittiğimde bizim şirkete bir led firması tanıtıma gelmiş ve bir numune bırakmışlar. Adamlar Led konusunda oldukça iddalılar. 400w civa buharlı lambanın işini ve daha fazlasını 110 w ile yapıyor. Ben de yerine monte etmeden önce resimleri sizlerle paylaşmak istedim. Armatürü yerine taktığımda 400 w civa buharlıdan 2 kat daha fazla ışık verdiğini gördüm. Lüx metre ile yaptığım ölçümlerde 400w civa buharlu 70 lüx uşık verirken led 148 lux ışık verdi. Tabii bu değerler 9 metre yüksekteki tavandan gelen ışık değerleri. Ayrıca resimlerde de görüldüğü gibi armatür 7 ayrı parçadan oluşuyor, yani modüllü. Her modülde mercekli 6 adet led var. En kısa zamanda görüşüp fiyat ve 10000 kelvin üzeri olup olmadığını sizlerle paylaşacağım...

Akvaryum tarafında eğer uygunluğu çıkarsa çok faydalı olacağına inanıyorum.

[​IMG][​IMG]

Saygılar olsun...

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Led armatÜr tanitimi

Kelvin değerleri ile öğrenilirse süper olur.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Deniz Akvaryumunda Led Ayadınlatma Sistemleri-Çalışmalarımız~Projelerimiz

Mükemmel bir konu Halil kutlarım. Gerçekten senin dediğin gibi Led gelişime açık bir konu ve halen tam oturmuş değil. Bu yüzden yapılacak her deneme fayda katar. Led konusunda pek bir araştırmaya veya bilgiye sahip değilim ama burada gerçekten bu konu üzerine ciddi eğilen sizler mutlaka ortaya bir şeyler çıkaracak diye düşünüyorum.

Kelvin değerleri evet önemli, fakat Halil için bunu öğrenmek zor olmaz sanırım.

Yüreğine sağlık.:emt:

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Deniz Akvaryumunda Led Ayadınlatma Sistemleri-Çalışmalarımız~Projelerimiz

Herkese ayrı ayrı teşekkür, En kısa zamanda kelvin değerlerini öğreniyorum ve 10000 kelvin üzeri varmı ? ve fiyat tabiki.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Led piyasasına sürekli yeni ürünler ekleniyor ve son sürat gelişmelere devam ediliyor. Led gerçekten mercanların rengini ayrı bir güzellikte ortaya çıkarıyor. Hemde watt olarak çok düşük değerlere sahip. Kullanım ömrüde uzun. Bakalım bende yaptırıyorum bir led armatür nasıl olacak göreceğiz.

Bu arada konu içinde teşekkürler abi.

6. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Zaten yakın bir gelecekte bırakın akvaryumu, tüm dünya led ile yada türevleri olan plasmaled aydınlanacak.Türkiyede Led üreten tek firma zaten Bursa da yanılmıyorsam.. İsmide Secol ' du sanırım. Bursada olduğunuz ve firmanızın işi gereği çok şanslısınız bu konuda...

Sorarken 450-460 nm aralığında mavi led olup olmadığınıda sorarmısınız.

7. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Tabiki sorarım Gökhan bey Dediğiniz firmanın sahipleri benim çalıştığımı bölümün eski şefleri ve türkiyede tekler. yerli led konusunda.

Saruman bunu beğendi.
  8. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Bu gün tanıtımını yaptığımız led in pazarlamacısı ile görüştüğümde istediğiniz kelvin degerlerinde ve mercek açılarında çalışma yapılabileceğini söylediler. Ama malesef adetli sipariş olursa yapıyorlar ve birim fiyat vermedi kendileri, proje bazlı çalıştıkları için adede göre fiyat veriyorlarmış. Tabi ben isteklerimi söylediğimde sizin için bir çalışma yaparız dediler ama resimdeki ürün değil daha farklı birşey olur dedi. Fiyat olarakta örneğin 9 adet 1 wat power led 10000 ila 15000 kelvin arası soğutucusu merceği armatürü dahil 65 tl fiyat verdi. Tabi 9 tane 1 w power led ne kadar yeter belli değil.

9. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat

Fiyat çok iyiymiş. Denenmemesi için bir sebep yok. Teşekkür ederim paylaşım için.

10. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli

Fiyat daha da uygun olmalıydı diye düşünüyorum. 12 adet* 3Wat = 36 Watt soğutucu driver ve lensi dahil kendiniz yaparsanız 100 TL ye geliyor. Ve 10.000 Kelvin değerinde.

11. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Açıkçası banada çok geldi ama bir led denemesi ile yakında bu sinemalardayız.

Sayfayı Paylaş