1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Akvaryumunda Mercan mı Balık mı Kolay?

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 4 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

?

Mercan Mı Kolay Yoksa Balık mı?

1. Mercan Daha kolay

20,8%
  2. Balık Daha Kolay

50,0%
  3. Bana Her Yer Trabzon

25,0%
  4. Eskiden Balıklar Sağlıklıydı

8,3%
  5. Hatalı Acele Balık Alınıyor

12,5%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi

blue bilmem ama adam sailfini zıpkınla avlıyor....

MOVACIKLI bunu beğendi.
  2. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Vallahi salifin ya şuna bak vay terbiyesiz. Adamdada iyi ciğer varmışha 3 dk kaldı.

3. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Olayın maddi boyutunu karıştırmanın alemi yok. :) Soru basit hangisi kolay, hangisi pahalı yada masraflı değil!
    Yani uygun şartlar sağlandı hangisi kolay bakılır.
    Bu soruya balık diyenlere şaşırırım.Nasıl balık olsun.Mercan uygun şartlar sağlanıncaya kadar idare ediyor bir şekilde pat diye ölmüyor.Evet belki balıklar kadar uzun yaşamıyor ama frag alınıp ömrü uzatılıyor.Balıkların kavgasınımı ararsın,hastalığınımı,zehirlisinimi,tanktan zıplayanınımı,....liste uzar gider.
    Kesinlikle mercan daha kolay

Tapatalk...

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence burada seçim yapmak çok zor.
    O kolay bu zor demek işin kolay tarafı,mercan sız deniz akvaryumu,balıksız mercan olmaz.
    Akıllı olup burada akvaryumlarımızı tanımamız lazım,ona göre de mercan ve balık seçebiliriz.
    İşin aslı akvaryumunu iyi hazırlamamış olanlar gitsin Mushroom ve Damsel beslesin...:)

İSYAN bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynen Mahir abi akvaryumunu tanırsan nerede atar nerede tutar,o zaman her yer Trabzon...:)

İSYAN bunu beğendi.
  6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Balıkta beslersin mercanda Mahir bey güzel açıklamış. Her zaman maddiyata bağlamayalım dense de bu iş maddiyatta ve bilgide bitiyor. Kişiden kişiye herkes kendi bütçesine ve bilgisinin elverdiği kadar tanklar yapıyor. Kimisi 2 palyaço balığı ile kanaat getirip bana yeter diyor. Kimiside bol mercanlı balıklı tanklarla mutlu oluyor. Balığın zorluğu yakalandığı şekilden başlayıp akvaryumcudan hobici tankına kadar olan süredeki koşulları atlatmasına bağlı. Bu yüzden mercana göre daha zor görüşü hakim. Koşullar sağlandıktan sonra mercan tankları gibi aydınlatma, soğutucu, dozaj pompası, katkılar gibi ağır koşullar gerektirmiyor. Kaliteli beslenme, düzenli su değişimi, tank ebadına göre yeterli sayıda uyumlu balık, yeterli düzeyde ps ile yoluna rahat bir şekilde devam ediyor.

7. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı
    Nasıl pat diye ölmüyormuş şaşarım benim 3 günde giden mercanım da oldu 1 haftada gidende oldu. Kısacası hobiden soğuttu beni bu mercan işi. Sonra nasıl maddiyatı karıştırmayın dersiniz şaşarıyorum o suyu oturtup sürekliliğini sadece tuzlamı sağlamayı düşünüyorsunuz katkı derdi merdi hiç bit meyecek mercan besledikçe bu katkılara sürekli muhtaç sınız. Balığa geçtim ohbeee süper valla katkı matkı hak getire bence balık daha kolay çeken bilir.

murat parin bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Yaşar yaşar hepsi yaşar yeter ki suya dikkat edelim...temo4

Sayfayı Paylaş