1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz arkadaşımın iddaları

Başlığı 'Akvaryum Yemi Araştırma Portalı' kategorisinde MertBalim tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert
    Arkadaşlar, japon balığı kabız olmuş. Ispanak, bezelye yemiyor. Bende ona bitkisel yem ver ozaman dedim. Dediği tek kelime
    " Bitkisel yemler zararlı araştır gör"
    Sizce bu sözünde % kaç doğruluk payı var?

2. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Durumu tam olarak bilmesem de, bitkisel yemler zararlı değildir, o kadarını biliyorum. Sürekli bitkisel yemler vermek belki yanlıştır, ama arada bir vermek gerekir. Ben böyle biliyorum.

3. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert

Bende öyle diyorum ama balıkcıyı arayıp sordu oda aynı şeyi söylüyor balıklar proteinle beslenmeli dior :D Durduk yere güldürüyor beni :D

4. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN

Valla nekadar gülsen haklısın o balıkcıya bir sorabilirmisiniz demasoni yada tropheus balıklarını neyle beslemeliymişiz onur arkadaşımın dediğigibi etçil balıkları otçul beslemek yada otçul balıkları etçil beslemek sıkıntı yaratır beslenme kurallarına uymak gerekir

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Ya bıraksınlar artık bunları ya. Yeter güldük şunlara... Yahu bu adamlar hiç mi merak edip araştırmazlar da insanları yanlış yönlendirirler. montz: Kızacam ama şimdi ha.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Madem bitkisel yem yanlış, neden o zaman beiz tropheusları bitkisel yem yerine protein ile beslemiyoruz? Çünkü tropheusların bitkisel yeme, yosuna ve haşlanmış bezelye, ıspanak gibi yemlere sahiptir. Eğer bu yemleri yemezse kabız olup ölürler. Bence bilinçsiz insanlar pek bilmiyorum. :D

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yavuz ne demek istedin , ben bişey anlamadım :bilmem:

8. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Demek istediğim bitkisel yemde verilebilir protein yemde verilebilir. Zaten bildiğim kadarıyla japonlar otçuldur. Bezelye ıspanak filan yiyebilir demek istedim her balık zaten bitkisel yemi yer. :)

9. MertBalim

MertBalim

İsim:
    Mert

Balıkcı dediği adamın yerine gittim. Böyle balıkcı olmaz olsun dedirtcek görüntülerle karşılaştım. akvaryum yabani salyangozlarla çevrili suyu sapsarı. Bahanesi dezenfektan atmış abi sarısı oluyormu dedim, bu 2. kalite dedi :D
    Böyle kişilerin bence bu mesleği yapmaması gerekli. Seviyorsan balığı evine koy 1 akvaryum. 4 tane akvaryumu var. 1 akvaryum lepistes japon gurami melek karışık diyer akvaryumu cikletlerin.

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Mert boşver abicim sen keyfine bak. Bu tür insanlar hep oldu ve hep de olacak. Elden bişey gelmez biz keyfimize bakalım...

11. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Belki bir bildiği vardır nerden biliyorsunuz.bitkisel yem zararlı olabilir belkide bilmediğimiz içerikte bir bitkiyi balıklara vermiştir balıklar zehirlenmiştir. :F Ondan sonra bitkisel yem zararlı olur onun için. super:gif

Sayfayı Paylaş