1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

deniz atı

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde cirol tarafından 4 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Hippocampus reidi (Uzun Burun Deniz Atı)

Boy: 14-16 cm.
    Köken: atlantik Okyanusu
    Isı: 23-27˚ C
    Tank Tipi: En az 120 lt
    Yem: Amfipod, karides, su piresi, donmuş yemler.
    Özel Gereksinim: Tutunabilecekleri bitkiler,gorgonion iskeleti.Her tür canlı ile bakılamazlar,uyumlu olabilecek canlılar;gobbiosoma,karidesler,iğne balıkları,

Denizatları alışılmışın dışında ürerler.Erkek deniz atları hamile kalırlar.

Kuyruklarını birbirine dolayarak çiftleşirler ve döllenen yumurtalar erkekte bulunan kuluçka kesesinde 2-3 haftada olgunlaşır.
    Yumurtadan çıkan yavrular kendi başlarına yaşamaya başlarlar.Bu dönemde erkek deniz atı yavruları yiyebilir.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    deniz at1

Tesekkur ederiz tanitim ve paylasim icin. Enteresan bir canli gercekten ama bakimlari kolay degil. Tabi ture ozel bir akvaryum ortami kurulmamis ise. Fazla akinti olmayan, hizli baliklar olmayan ve tutunacaklari yuksek yosunlar olan bir refigium tarzi ortam da bakimlari daha kolay oluyor. Yavas olduklarindan dolayi beslenmeleri kolay olmuyor bu yuzden refigium daha ideal. Ellerinize saglik.

Cep mesaj...

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    deniz atı

Temel bey küçüklüğümden beri çok merak edip sevdiğim bir canlı ,erkek deniz atının doğum yapması ve doğum anı çok değişik ilk seyrettiğimde çok şaşırmıştım:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    deniz at1

Ilginc canlilar size katiliyorum. Bulunduklari ortama gore de renk degistirdiklerini biyormuydunuz ? Sari, kahve rengi, kirmizi renk alabiliyorlar. Kolaylikla kurabilirsiniz onlara has belli bir nano hacimde akvaryum. Kurmak cok basit olacaktir. Bakimlari zor ama bu zorluk sadece normal tuzlu su akvaryumlarindaki akinti ve diger baliklar yuzunden beslenme zorlugu yasadiklarindan dolayi. Yoksa onlara has bir akvaryum kurmak zor degildir.

Cep mesaj...

5. akinkaptan

akinkaptan

İsim:
    akın kaptan
    deniz atı

İsteyen olursa karadeniz e dalışa gittigimde getire bilirim. Ama nasıl beslersiniz bilemem.

Sayfayı Paylaş