1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deniz Kestanesi

Başlığı 'Anemonlar ve Omurgasızlar Portalı' kategorisinde basma tulumba tarafından 23 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Merhaba arkadaşlar,

Deniz kestanesi dikenlerini bırakmaya başlamış sağa sola? Üzerinde üç beş tel kalmış, kelleşmiş resmen. Gidici mi acaba?:( Gidiyorsa nereye gidiyor, niye gidiyor?

Şu türden kendisi, Longspine Urchin, Black

Sonunda bir sitede bilgi buldum hakkında. Evet gidiciymiş ve sebep amonyak, nitrit gösterilmiş. Oysa tankta bu açıdan bir sıkıntı yok. Trafik polisi gibi anlaşılan, illa problem çıkmasını bekleyemem diyerek basıyor bana cezayı :/

2. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Belkide ömrü doluyordur hatayı her zaman kendinde arama abi.

basma tulumba bunu beğendi.
  3. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    İyi niyetin ve güzel sözün için teşekkür ederim Buğra kardeşim. Bugün baktım üzerinde yalnızca 2 diken kalmıştı :) Güleyim mi üzüleyim mi bilemedim.
    Selamlar...

4. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    2 tane kalan diken sayısı bugün 6 ya çıkmış. 4 adet kısa boylu dikenleri bariz ortada. İşin aslı epey şaşırdım, sürekli saklanıyor. Demek böyle bir süreci varmış bu canlının da. Hayret...

5. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    :D bak gerçektende suçu kendinde araman yanlışmış belki oda tüğ döküyordur :D ya ben hayret ediyorum deniz akvaryumuna gerçekten çok güzel canlılar var tatlı suda soğutuyor :D

basma tulumba bunu beğendi.
  6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Desteğin için teşekkür ederim Buğra kardeşim. İstersen sana da bir minik tuzlu su akvaryumu kuralım, ne dersin?

7. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Yok abi yav tuzlu su Ankarada bulunmuyor bulunsada dünyanın parasını istiyorlar. Hem ayrı bir emek istiyor tuzlu su. Ben ayrı eve çıkınca kurmayı düşünüyorum hem yoğun bitkili geniş bir bitkili ve geniş bir tuzlu su tankı köşe akvaryumu olarak kurmayı düşünüyorum ama bunlar çok zaman alacak işler şuanda kendimi tamamen universte sınavlarına verdim :D

Sayfayı Paylaş