1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

deniz yıldızı ve salyangoz yavruları

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde garmagan tarafından 18 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Arkadaşlar son günlerde akvaryumda çok fazla olmak kaydıyla salyangoz yavruları ve yıldız yavrularını görüyorum. Bunun sebebi ne olabilir? Bununla baş etmem gerekirmi? Ve nasıl engellerim. Akvryum duvarlarında 10larca var. Ve çok sıkıcı görünüyorlar.

2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yıldizlar harlequin shrimp ile hallolur ancak bitince karides aç kalıp ölür. Salyangoz zor biraz bende karidesler bir ara yiyordu ama çok ufaklarini.

3. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Yemlemeyi abartmışsanız çıkarlar genelde.
    Salyangozlar için yemlemeyi kısmanız uzun vadede çözümdür.
    Yıldız için ise 2-3 sefere gece fiziki temizlik rahatlatacaktır. Yıldız sayısına güvenip harlequin shrimp alırsanız kısa sürede aç kalır ölebilir.

4. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Yıldızlardan elime geçeni alıyorum dışarıya ama salyongozlar berbat. Bitmiyor da... Ayrıca yıldızlar mercanlara falanda dalıyor gibi. Ne yapacağımı bilemedim. Başka bir yol varmı acaba

5. garmagan

garmagan

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Gökhan Armağan
    Yemlemeyi günde 3 ten 2 ye düşürdüm 12 saat aralığıyla. Bir sabah ve bir akşam. Yanlız balıklar alıştıkları için sanırım kavgalar çıkmaya başladı. Dikkatlice takipteyim. Umarım bu konuda da işe yarar

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Akvaryumdaki istenmeyen canlıları hortum yardımıyla sumpda ki kepçeye sifonlayarak toplayabilirsiniz.
    Bunun için bir kepçe birde 1,5 metrelik çeşme hortumu yeter...

Birol34 ve garmagan bunu beğendi.
  7. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT

Sayfayı Paylaş