1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Denizde Gammarus

Başlığı 'Canlı Yem Kültürleri ve Diğer Yemler' kategorisinde tsenol tarafından 9 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Bu gün sahilde yosunlar arasında yüzlerce her boyda Gammarus gördüm. İzmir körfezi koli basili dahil bir çok denizden daha temiz artık. Bu yaratıkları akvaryuma sumpa atsam ürerler mi? Balıkların özellikle de denizatının afiyetle yiyeceğini düşünüyorum. Kafamdaki tek soru canlı yem derken parazit de taşır mıyız tanka??

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Durduğun hata Tahir abi, suyunu süzüp ekleyebilirsin ama yediklerini görerek deneyerek eklemekte fayda var. Yaşamaya devam etme kısmını da görmek gerekir, ısı, tuz yoğunluğu vs tepki yaratabilir.

3. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    O kadar çoklar ki sabah mezata gittiğimde denize bakarken fark ettim. Donuk olarak zaten her gün giriyorum bakalım denizatı canlısını yakalayabilecek mi?? Bu arada ayıptır söylemesi Mavişehir balıkçı barınağı mezatında karidesler gelmeye başladı canlı canlı alıyoruz :))))

4. Erdal

Erdal

Sumpda ürerler abi yalnız iri mercan kırıklarından koyman lazım altlarında aralarında güzel ürüyorlar yada ufak bol gözenekli canlı kayalarından ekle 1 e 20 yavru verir onlar :)

Sayfayı Paylaş