1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Depremde Akvaryum İçin Ne Gibi Önlemler Alınmalı

Başlığı 'Hayata Dair Her şey' kategorisinde Alparslan tarafından 24 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Burada sizlerle akvaryumu depremden minimum korunacak hale nasıl getiririz i tartışalım, tabi herkesin akvaryumu farklı şekillerde ve farklı konumlarda.
    Benim aklıma gelen sistem akvaryumu 3 mm misina ile üstten ve alttan duvara sararak sabitlemek, arkasına da gire bildiği kadar kalın strafor iyi olur.
    Birde deprem esnasında benim yaptığım gibi sevdiğiniz balıklarınızı kovaya alıp dışarı kaçmak...:D

muro500, murat parin, YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Alparslan bunu beğendi.
  3. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    Deprem olursa akvaryum zaten duvarı delip direk aşağıya uçar. Tutamazsın. İçi su dolu olan birşeyi tutmak mümkün değil malesef.

Ancak şöyle bir önlem alınabilir. İki kolonun arasına yüksekliği olmayan boydan boya olan bir tank avantajdır.

Örneğin 300x50x50 boyutlarında bir akvaryum aşağıya uçma ihtimali düşükken ;

100x80x100 ölçülerinde bir akvaryum yukarıya doğru olduğu için duvarı delip aşağıya iner.

Suyun olduğu kapta su ağır olduğu için zeytinyağı daima yukarda durur. Buradan çıkacak olursak sadece akvaryumun ölçüleri önlem olarak görülebilir. Yüksekliği olan bir akvaryum deprem anında akvaryum yüksekse duvarı delip aşağıya inecektir.

Sayfayı Paylaş