1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Depremde akvaryum güvenliği

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde ikaros tarafından 14 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan
    arkadaşlar deprem sırasında akvaryumlar da devrilme gibi durum ile karşılaşan varmı?

bu durum için önlem almak gerekirmi? Neler yapılabilir.

2. hmrhmr

hmrhmr

Yer:
    istanbul
    Cevap: Depremde akvaryum güvenliği

akvaryumdan önce kendi güvenliğimizi almak en doğrusu herhalde :shh:

3. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Akvaryumun yapım esnasında asgari güvenlik şartları ile yapılmışsa ufak bir deprem, sarsma bile akvaryumu patlatır. Örnek vermek gerekirse eğer siz derinliği 60 cm olan 250 litre üstü akvaryumu "bak işte yaptım oldu" mantığı ile 4-5 mm camdan imal ederseniz işin sonu hüsran ile bitebilir. Bunun dışında eğer cam kalınlığı konusunda problem olmasa bile akvaryumun üzerine yer aldığı dolabı sabitlemek oldukça yararlı olur kanaatindeyim, aynı evdeki diğer mobilya ve eşyalara yapacağımız gibi.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

17 ağustos depreminde 200 litrelik bir tatlı su tankım vardı ve depremde hasar görmedi ama akvaryum sehpası ile beraber kenarları metal olan yekpare bir tank tı. Eğer dolabı sağlam yapılırsa ufak çaplı depremlerde sıkıntı olmaz diye düşünüyorum en fazla etrafa biraz su taşar.

Sayfayı Paylaş