1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dere Bitkileri Hakkında

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde kuala tarafından 2 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. kuala

kuala

İsim:
    kutay alagöz
    Arkadaşlar geçen hafta bazı derelerden bitkiler topladım. Henüz akvaryuma koymadım. Büyük bidonlar içerisinde bakıyorum. Bitkiler oldukça sağlıklı, büyüdüklerini görebiliyorum. Bunları akvaryuma koymadan önce neler yapmalıyım?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: Dere Bitkileri Hakkında

Bitkilerin resimlerini eklerseniz tecrübeli arkadaşlar size daha iyi yardımcı olacaklardır.

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Metilen mavisi ile dezenfekte edilebilirler eklemeden önce. Fakat bitkileri görsek fena olmayacak bence de.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Dezenfekte etmeden akvaryuma koymayın derim.Birde bitkilerin türleri nedir,akvaryuma uygunmudur bilmek lazım.

5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Kovada çok uzun süre bakamazsınız. En azından kova üzerine sarı ışık veren bir masa lambası ekleyin. Işık olmadan bitkiler bir süre sonra çürümeye başlayacaktır.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Altta kalan bitkiler kısa sürede ışık alamadıkları için bünyelerinde ki besinleri tüketecek ve ölmeye başlayacaklardır.Bu arada doğal ortamdan akvaryuma aldığınız bitkilerin hepsi akvaryuma adapte olacaklar diye bir durumda yok ne yazık ki.. Hepsini akvaryuma diksenizde çoğu adaptasyon sürecinde telef olacaklardır.Bununla beraber o bitkilerle her tür hastalığıda beraberinde getirebilir , bol miktarda yusufçuk larvasınıda tankınıza taşımış olabilirsiniz..

METİN SUVAR bunu beğendi.
  7. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Bidonların içine ısıtıcı bırakın ki sıcaklığa karşı olan durumlarını gözlemleyin. Çünkü; dere vs.yerlerden toplanılan bitkilerin genelde ısıya fazla toloresi olmuyor,ve 26-28 gibi sıcaklıklarda çürüyebiliyorlar.

8. kuala

kuala

İsim:
    kutay alagöz
    Bazılarını fanus içine alıp küçük bir motorla suyu temizliyorum. Bitkilerle beraber aldıgım dere balıkları (henüz türlerini tam olarak bilemiyorum) oldukça mutlu bitkilerde çürüme yok. Salyangozlar gayet iyi durumda. Yaklaşık 10 gün oldu ölen kalan yok

Birde fotoğraflarda görünmeyen mercimek büyüklüğünde yaprakları olan bir bitki var öbek halinde buldum.

Bu arada çektiğim fotoğrafları yükleyemedim kusura bakmayın. No files uploaded diyor daha kolay bir yolu yok mu ?

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Kutay bey nereye yüklemeye çalıştınız fotoğrafları ?

Kendi upluad sitemiz olan www.ap-depo.com 'a yüklemenizi öneririm.

10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Resimlerin boyutları yüksekse o yüzden de upload edememiş olabilirsin.

Sayfayı Paylaş