1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dere kumu üzerine olurmu ?

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde fth-94 tarafından 18 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba

2 adet gülü 3-4 adet sazı olan bir bitkili akvaryumum var.Tabanda 6-8 cm arası dere kumu var. üzerine kum eklemeyi düşünüyorum. 6 kg Aquaclay veya resimde bulunan kumdan koymayı düşünüyorum. Hangisini koyamamı önerirsiniz. İkisinide koyma şansımda var.

Resimdeki kum 2mm ile 6 mm aralarında değişiyor...

2. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Aquaclay koyman en yerinde karar olur.. Benim tabanla aynı olur.. Tabii tabanda gübre yoksa o materyallerde bir yere kadar randıman verir.. Beyaz kumun balıkları stres yaptığı söyleniyor.. Ben hiç denemedim denememde.. Çünki hiç doğal durmuyor.. Ne o bembeyaz buz pateni sahası gibi montz: Aquaclay iyidir.. Bırak birbirine karışsın.. Bir şekilde gene aquaclay kumun üstüne çıkıyor..

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Ben kullandım bu kumdan ışıkta parlıyor çok güzel duruyor fakat balıklara stress yaptığını bende duydum.Bu kum beyaz kuvars ya. saygılar:gif

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Tamadır Volkan abi Aquastarı koyucağım. 6 kg tabanı kaç cm yükseltir yaklaşık olarak ?

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Fatih ben de aquaclay tavsiye ederim kardeşim. Bu kum bitkilerden ziyade ışıklandırman da iyi olursa eğer canlılarını yoracaktır. Herşeyin fazlası zarar... Sen şu akvaryumunun resimlerini paylaşmış mıydın ?

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Paylaştım '' Bitkili tank kuruyorum '' adlı konuda...

Sayfayı Paylaş