1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Deri altı kanama

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ozcan13 tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Bugün veliferam gayet sağlıklı görünüyordu yem yiyişi felan gayet iyiydi.Fakat daha demin baktığımda göz fungusu olmuş.Solungaçlarının yanı ve kafasının kenarında deri altı kanama var.Şuandada çok önemli bir işim var.Napmalıyım?

2. DRaqoN

DRaqoN

İsim:
    Batın Hızgeçen
    Göz fungusu gözde beyaz bir tabaka halinde görülen bir hastalık değilmi ?

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Aynen öyle.Su değerlerimin bozulduğunu düşünüyorum.Ama üstadlarında bir yorumlarını almak istedim.

4. DRaqoN

DRaqoN

İsim:
    Batın Hızgeçen
    Balığınn gözüne metilen mavisi sür bunu pamuk yardımı ile yapabilirsin iyileşene kadar uygula kızarıklık şişme olabilir Ayrıca ölümcül bir hastalıktıR: umarım balığını kurtarırsın =(

ozcan13 bunu beğendi.
  5. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Açıkcası söylemek gerekirse canlıdoğurandan sıkıldım.Tankı bozup şöyle güzel birşey kurcam neon felan.

6. DRaqoN

DRaqoN

İsim:
    Batın Hızgeçen
    Ayrıca su değerlerini bi kontrol et bu hastalık su değerlerinin bozuk olduğunu gösterir ama seranın sacma sapan tüm döngüyü bozan ilaçlarını kullanmamanı öneririm :) Ha tabi yararlıları var tabi :)

ozcan13 bunu beğendi.
  7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Naptın Özcan abi ya. Sakın ha. Zaten koca portalda canlı doğurancılar sınırlı. Bir de sen bırakma bizi. :(

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Bu durum İnşallah geçmişte benim başıma gelen gibi bir hastalık değildir.:smiley33:

Benim balıklarda yem yiyişi vs herşeyi çok sağlıklıyken birden deri altı kanamalarla ölüyorlardı.:hasta:

Özcan abi acil su değişimlerine başlarsan iyi olur.saat:gif

9. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Aslında bakmak isterim fakat akvaryum 40lt bir velifera ve moli için küçük gibi geliyor hayvanlara eziyet etmenin bir alemi yok.O yüzden şöyle daha küçük balıklar arıyorum.Benim akvaryumda rahat edebilcek bir tür arayışındayım.

10. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Balığın durumu şuan iyi deri altı kanamaları kayboldu.Sadece gözlerinin etrafında bir beyazlık var.İnşallah onuda halletcezsaygılar:gif

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Son durum nedir Özcan abi ?

12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryuma maya kaçtı ya artık o maya mı iyi geldi yoksa su değişimi bilmem ama eskisinden daha sağlıklılar gözlerindeki beyazlık gitti.Yem yiyişleri felan çok güzel.:ay:

13. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Öncelikle şunu söylemek istiyorum 40 litre bir akvaryum her balıkta rahatsızlık uyandıracaktır normal standartlara göre 80 cm altı uzunluğu olmayan akvaryumların hepsi içkence yapar balığa. O yüzden neonlarda o işkenceye maruz kalacaktır. Ama malesef ki benimde akvaryumum 60 cm ne yapsam harçlık biriktirerek kendi şartlarımda para bulmaya çalışarak bile büyük bir akvaryuma geçmem imkansız ailem sorun çıkartıyor nerdeyse herkes engelliyor. O yüzden eminim ki onlar güzel bir bakımla dahada iyi koşullarda olacaktır eminim sizide seveceklerdir.Canlı doğuran öyle bir tür ki yakında sizinle sohbet etmeye bile başlarlar.

ozcan13 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş