1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Derin Kum Yatağı dedikleri...

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde Saruman tarafından 11 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Bu olsa gerek... :) Akvaryum yaklaşık 2 yıldan beri hizmette ve sump ile beraber yaklaşık 100 litreymiş.

veligören bunu beğendi.
  2. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Cevap: Derin Kum Yatağı dedikleri...

Gökhan abi bu baya bir derin kum yatağı olmuş ama ilginç ön camın olduğu kısım baya temiz PS varmı sistemde acaba ?

3. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Canlı yükü de az. Yosunlarin türü nedir ?

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Yuh kaç KG kum var orada :D

5. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

<kurulumda farklı boyutlarda kum kullanılmışmıdır? Gerekli ve hatta şart görülen bir takım havalandırma, sızdırma uygulamaları düzenlenmiş mi bilginiz var mı?

uygulamanın artıları eksileri dışında.. şahsi fikrim biraz kaba görünüyor, kumlu olan kısım belki de dolap içine bırakılsa daha mı güzel olurdu?

6. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Görüntü olarak çok gerçekçi sanki denizden kalıp olarak alınmış gibi görünüyor ben beğendim. :)

7. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Evet Halil, PS var Nac 5 sanırım, tebrik ederim kumun temizliği gözünden kaçmamış.Belki de PS de olduğu için bu kadar temizdir.Yosun olarak bildiğimiz Callupera türü bitkiler var. Benimde ilgimi çeken sisteme ilk koyduğu anemonun bile 2 yıldır yaşıyor olması. Görüntüden öte deneysel zevk uğruna yapılmış bir akvaryum sanırım, baksanıza percula bile tek başına:temel:

Burak bey PS ve geri dönüş dışında ekstre bir sistem yok, farklı kumda kullanılmamış. Daha detaylı bilgi http://www.nano-reef.com/forums/index.php?showtopic=241431

8. MOVACIKLI

MOVACIKLI

İsim:
    Mustafa ovacıklı

Bitkiler çok hoş bir hava katmış. Bizde bu bitkilerden bulabilirmiyiz. Gökan.

9. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR

Evet, hatta bunların kırmızı olanlarını da getirtiyordu ulustaki dost akvaryum.Halen varmıdır bilmiyorum.Yeşil olanlar değil ama kırmızı olanlar hoş bir hava katabilir.Yeşil olanlar doğallık veriyor ama, tuzlu suyunda bir özelliği olsun değilmi:)Kısacası bu tür yosunlar genelde ithal edilmezler ama ara sıra bulunuyor.

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İlginç akvaryum olmuş aslında. Canlı yükü de yok ve bir de ps kullanılması bence abartı olmuş gibi. Fakat az ama sağlıklı canlı tercihi bence süper tercih. Akvaryumdaki ekipmanlara bakın ve bir de içindeki canlılara. Bizim ülkemizde olsa bu akvaryum içi ne var ne yok doldurulmuştu şimdi.

Zamanla belki ekleyecektir ama dengeli gidildiği belli.

11. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Şu dost akvaryuma bir uğrayayım yarın kısmetse. Belki güzel yosunlar vardır, bir süredir aranıyorum kırmızı bişeyler, bakalım bakalım...

12. iuzunok

iuzunok

Yer:
    Ankara
    İsim:
    ismail uzunok

Kum akvaryum. farklı bir yaklaşım :)

13. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Değişik bi tank olmuş. Hiç coralline alg olmaması tuhaf değil mi?

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kum seyretmektense balık seyretmek daha iyi...:rolleyes:

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  15. veligören

veligören

Yer:
    niğde
    İsim:
    veli gören
    Hem çok doğal hem çok güzel hemde iki yıldır faaliyette daha ne istenirki Allahtan

16. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Evet dost akvaryumda Emrah ta var kırmızı yosunlardan yeni ithalat yapmış. Canlı çeşidi baya var, aşil tank bile gelmiş, ama şuanda kalmamış.

17. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Bence abartılmış derin kumun sağlayacağı faydayımı konuşalım .Görsel çirkinliğimi konuşalım.Beş altı santim kumla tıkır tıkır işliyorsa sistemler, Buna sadece aykırı demek lazım bence fazlası değil.

18. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Fayda noktasında tartışılabilir,ama görüntü konusunda benimde fikrim negatif. Karınca evleri var bu iş için onu andırıyor. Ben hayır diyorum.

19. Saruman

Saruman

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gökhan GÖKYAR
    Bence burada amaç görsellik değil, zaten akvaryumun içine baktığımızda da durum anlaşılıyor.Konuyu tekrar bulamadığım için mesajları okuyamadım, fakat burada yapılmak istenen sistemin işleyişini göstermek, daha derini ile olabilirmi diye bakmak vs vs olabilir. Keşke bizlerinde imkanı olsada, her türlü farklı yaşam ortamlarını deneyebilsek test edebilsek, çünkü her alanda gelişim, sadece teoride değil uygulama yaparak gerçekleşir... O yüzden hazırını alıp kullanan ülkeler ve milletler değil, özgün olanını deneyen, yanılan, zaman zaman başarısız olan, ülkeler gelişir.

Courageous bunu beğendi.
  20. Courageous

Courageous

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Özkan Yürekli
    +1
    +1

Sayfayı Paylaş