1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dev Bitki İndeksi, Akvaryum Portalı Üyelerinin Hizmetine Açılmıştır

Başlığı 'Etkinlik-Duyuru-Haber Portalı' kategorisinde volkantr34 tarafından 28 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.342
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Merhaba Sayın Akvaryum Portalı Üyeleri

  Bitkili akvaryum sevdalısı akvaristler için uzun zaman ve emekle hazırlanmış çeşit ve sayı itibari ile Türkiye'nin en kapsamlı bitki indeksini siz sayın üyelerimizin kullanımına açıyoruz. İçinde 300'den fazla bitki çeşidini barındıran indeksimizde aynı aileye ait olup başka varyeteleride bulunan bitkiler "AİLESİ" olarak fotoğraflı olarak gruplandırılmış ve hepsinin içinde o aileye ait varyeteler tek tek linklendirilmiştir. Aile grubu içinde ki linkler fotoğrafsız olup içeriğine baktığınızda o bitki ile ilgili fotoğraf(lar) , tüm bilgi ve kullanım alanı (akvaryum , paludaryum) bilgilerine ulaşabileceksiniz. Grubun başında ki fotoğraf aradığınız bitkiye uygun olmayabileceğinden içeriğine bakmanızıda tavsiye ederiz.Çünkü kimi bitkilerin varyeteleri bildiğimiz bitkilerden çok farklı olabilmektedir.
  İndeksin oluşturulmasında çeşitli yurt dışı sitelerdende faydalanılmıştır.Takdir edersiniz ki ülkemizde ulaşabileceğimiz bitki çeşitleri kısıtlı olduğu için hepsinin tecrübesini yapmamız ve aktarmamız olanaksızdır.Açıklaması yapılan bitkilerin kimisinde tecrübe aktarımlarımızda bulunmaktadır.Diğer bitkiler hakkında hatta aynı bitki için 2-3 değişik siteden derlenilmiş , çeviriler yapılmış , aranılan bitkinin değişken gereksinimleri için ortalama değerler saptanarak indekse aktarılmıştır. Fotoğraflar için 100'lerce yerli ve yabancı site araştırılmış en net ve belirgin fotoğraflar sizler için seçilmiştir.

  Bitki türleri araştırmasında büyük emeği geçen Abdullah (Neverlander) kankama , arkadaşlarım Emrah (Emrah Ece) , Olcay (Reis) , Türker’e (Turqer) ve Barış beyede zamanında yapmış oldukları katkılarından dolayıda burdan tekrar teşekkür etmek istiyorum.
  Fotoğraflı indeksimizin tüm Akvaryum Portalı üyelerine hayırlı ve bitkilerinin ihtiyaçlarını daha iyi bilmeleri konusundada yardımcı olmasını diler , konu linkimizi sizlerle paylaşmaktan mutluluk ve gurur duyarız.

  http://www.akvaryumportali.com/threads/8972-Akvaryum-Bitkileri-İndeksi-A-dan-Z-ye..

  Üyelerimizden ricamız ; indeks üzerinde ki çalışma uzun bir süredir devam ettiği için bilgisine baktığınız bitkinin fotoğrafları eğer görünmüyor ise ilgili konunun linkini bana gönderirseniz en kısa sürede düzeltmeye gayret gösteririz.

  Teşekkür eder , Akvaryum Portalı'nda her geçen gün dahada keyifli vakitler geçirmenizi dileriz.

  Akvaryum Portalı Yönetimi
   
  balyoznuri, james_34, YIKIKTEMO ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
 2. hasanaytekin

  hasanaytekin

  Mesajlar:
  952
  İsim:
  Hasan Aytekin
  Cevap: Dev Bitki İndeksi, Akvaryum Portalı Üyelerinin Hizmetine Açılmıştır

  Harika Volkan abi! Boş vaktimde oturup tek tek gezeceğimden şüphen olmasın :) Eeee nede olsa bende bitkiciyim artık! ;)
   
  volkantr34 bunu beğendi.
 3. expe

  expe

  Mesajlar:
  150
  İsim:
  emre aydınlar
  Cevap: Dev Bitki İndeksi, Akvaryum Portalı Üyelerinin Hizmetine Açılmıştır

  Sitemiz için hayırlı olması dileği ile.Emeği gecen herkeze çok teşşekür ederim.
   
  volkantr34 bunu beğendi.
 4. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Cevap: Dev Bitki İndeksi, Akvaryum Portalı Üyelerinin Hizmetine Açılmıştır

  Ellerine sağlık Volkan. Dev veya cüce aslında önemi yok. Farklı bir bölümde günlerce bunun için geldin gittin uğraştın. Bu yüzden cücesi veya devi kalmadı.

  Aslında bu sitenin ilk günlerinden itibaren burada olan arkadaşlardan birisin ve süreci en iyi bilenlerden birisin. Üye gözüyle bazen foruma bakmaya çalışınca görünen şaşırtıcı oluyor yani en azından bana öyle geliyor. Birileri konular açmış ve artık hepinizin şahit olduğu gibi özgün içerik, kaliteli içerik ile DIY olsun, makale olsun, paylaşımlar olsun ortaya çıkmış olan birçok konu ve mesaj satır aralarında taktir edilse de üye gözünden bu işler başka görünebiliyor. Bu konulara verilen emeği, bu siteyi ayakta tutmak için verilen özverinin ne olduğundan çok alacağını alıp giden ve yine yakından bildiğin gibi tüm bu emekleri çalıp gidenler olması bolca yaşadığımız konulardan olsa da çoğunluğun emeğe saygı duyduğu bir yapımız olması hala çırpınmamıza vesile oluyor. Hatta sen bile zaman zaman anlam veremeyeceksin niye uğraştığına.

  Ellerine sağlık teşekkürler...
   
 5. volkantr34

  volkantr34

  Mesajlar:
  3.342
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Volkan
  Cevap: Dev Bitki İndeksi, Akvaryum Portalı Üyelerinin Hizmetine Açılmıştır

  Elbette ki Temel abi bu sıkıntıları hepimiz gördük hepimiz yaşadık.. Bunları bildiğimiz için ve bazı eksiklerin olduğunu gördükçe heralde içimizdende elimizdende geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyoruz.. Bunlardan sıkılsaydık zaten Temel abi olmazdı , Murat abi , Olcay hoca ve daha nice paylaşımları olan sevdiğimiz arkadaşlarımız bir arada olmazdık diye düşünüyorum.. Bilgimiz , becerimiz ve gücümüz yettiği sürece eylemlerimize devam edeceğiz. :) Giden gider kalan sağlar bizimdir.. Değer kıymet bilenlerde bilmeyenlerde emeğimizden faydalanabilirler bizce sakıncası yok zaten.. Yaptıklarımız herkesin işini görsünde amacımıza ulaşalım..

  Saygılar
   
  cirol ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş