1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Diğer akvaryumu değiştirdim.. Bu Yenisi...

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Bahadır tarafından 17 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci
    Selam arkadaşlar 10 gün önce falan sizinle 15 litrelik olan akvaryumumla birlikte tanışmıştım. şimdi ise akvaryumumu değiştirdim.

Akvaryum Boyutu: 80x45x50

Hacim: 180Lt

Balıklarım: 2sp,4 Ahli, 2 Snow, 1Jack Dempsey, 2 Papağan, 1 leopar vatoz.

Filtre: Tetratec 600 Dış filtre,200 watt ısıtıcı,atman çift çıkış hava motoru..

vs.vs...

resimleri paylaşıyorum sizlerle. umarım beğenirsiniz. balıklarım bunlar bu kadar balık yetermi buraya yoksa biraz daha ekleme olabilirmi??

sizce su çokmu bulanık??

Benim Jack..(seviyorum keratayı)

su bana hala bulanık geliyor...

benim kerata Jack poz vermiş bende kaçırmadım pozunu...

İyi ve kötü yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

2. mengi_man

mengi_man

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Zafer MENGİMAN
    Cevap: Diğer akvaryumu değiştirdim.. Bu Yenisi...

Bahadır merhaba;

Evet suyun biraz bulanık görünüyor ama düzelecektir sanırım. Senin keratalar da maşallah boy vermişler. :nazar:

Sağlıklar beslersin umarım.

3. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Bahadır bey; yeni akvaryum hayırlı olsun ancak bence balık sayısı yeterliden ziyade tür olarak uyumsuz. Ayrıca dekor su düzeninizi stabil tutmaktan ziyade belli biz süre sonra değerleri olumsuz etkileyecek şekilde yapılmış. Değişik bir tarz yakalama çabanızı anlıyorum ama bence plastik olan herşeyi çıkarıp sadece kayalardan oluşan bir dekor yapın. Balıklarınız daha mutlu olacaktır. Su bulanıklığı için şuan dış filtrede kısa süreli karbon kullanabilirsiniz. Uzun süre tutmak isterseniz Seachem Purigen temin etmenizi öneririm. Sağlıklı balıklar dilerim.

4. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Bahadır bey akvaryumunuz hayırlı olsun. jack dempsey türü sp ahli snow prenseslere zarar verebilir hatta öldürebilir diye düşünüyorum. Dikkat etmenizde fayda var. Plastikler konusunda Bekir'le aynı fikirdeyim. Bulanıklık kumdan kaynaklı ise dış filtrenizin en üst sepetine büyük bir elyaf parçası koyabilirsiniz sabaha suyunuz temizlenir ve elyafı çıkarırsınız.

5. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman

Hayırlı olsun başlangıç için iyi sayılacak bir hacim seçmişsiniz. Zamanla bu plastik dekorlar sizin de hoşunuza gitmeyecek, doğal malzemeler ve görüntüleri tercih edeceksiniz. Birde tavsiyem size o dekorları satan akvaryumcuyu değiştirin :)

6. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Arkadaşlar güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Jack Dempseyle Sp ve ahlilerim ortalama 1 aydır sorunsuz yaşadılar ve hatta yaşıyorlar hala:D bi sıkıntı yok. Akvaryumun dekorunu değiştirdim zaten. Şimdi daha mutlular ve akvaryumdaki o bulanıklık sorunum tamamen gitti. Resimlerini en kısa zamanda paylaşacağım sizinle... Teşekkürler

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Bahadır şuana kadar sorunsuz yaşamaları ilerisi için bir kriter teşkil etmiyor. İnşallah sıkıntısız devam ettirirsin.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Maşallah Jack Dempsey çok güzel görünüyor. Akvaryum belki sana güzel görünüyor dekor olarak ama doğallık sevdiğimden ben bu tarzı sevmiyorum pek. Görüş meselesi tabii sana kalmış.

9. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Teşekkür ederim Temel ağabey. Bu akvaryumun son hali. kız kulesi ve gemiyi çıkarmak istemedim.İçerisine kayalardan oluşan bir dekor yaptım. umarım bunu beğenirsiniz. Temel ağabey bu arada senin bana suyu berraklaştırmak için tavsiye ettiğin yöntem için çok teşekkür etmek istiyorum. suyum artık berraklaştı. Buyrun resimler:

Bu metal halide ile olan resim.

Burada da Metal Halide:

Bunlar da normal resimler.

Güzel yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

10. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat

Her şey zevk meselesi.Kimine hoş görünmeyen kimimize olağanüstü görünüp kendisine zevketen hayran bırakabiliyor.Şayet dekor size hitap ediyorsa,bu şekliyle mutluysanız en güzel dekor da budur diye düşünüyorum.Ancak bana göre de sadelik daha hoş gözüküyor.Mesela Kız Kulesi ile gemi dekoru çok fazla alan kaplıyor ve gözlerimi yoruyor şahsen.Ama belirttiğim gibi bu da tamamen benim zevkime göre yapılmış bir yorum.

Bundan başka bir iki kısım var belirteceğim.Arka fon gayet güzel.Ancak hava taşı kumun altında kalsa daha hoş olurdu.Bir de hava hortumunu vantuzlar ile sabitlerseniz daha iyi olur sanırım?Son olarak da piyasada 2-5 liraya satılan termometrelerden ekleyin bence.Isıtıcının derecesi ayarlanabiliyor gerçi ama termometre ile kontrol etme imkanı da yararlı olur bence.

11. berkan

berkan

İsim:
    berkan yıldız

Şuanki dekor önceki dekora nazaran daha güzel olmuş bence.:ay:

Bahadır bunu beğendi.
  12. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Akvaryumunuz gayet hoş ancak balıklara daha çok alan bırakmak adına bencede dekoru sadeleştirisenizdaha olumlu olacağını düşünüyorum.Elinize sağlık...:):):)

Bahadır bunu beğendi.
  13. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

güzel yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş