1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dişi Demasonimde Problem Var mı?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ttolay tarafından 9 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. ttolay

ttolay

Yer:
    Adana
    İsim:
    tolga tolay
    Merhabalar 240 LT'de 16 adet 3-5 cm duboisi maswa ile 3 adet demsoni bir aydır bir arada yaşıyorlar. Çarşamba günü %20 rutin su değişimini rutin katkılarla gerçekleştirip kaya tuzunu da ekledim. Ekstra bir yem ya da katkı kesinlikle kullanılmamıştır. Probleme gelecek olursak;
    Akvaryumumda 1 erkek 2 dişi demasonim var damızlık boya geldiler. Erkek daha büyük olan dişiyi özellikle 3 gündür çok yoğun pres altına almış durumda. Bu sabahtan itibaren baskı altında olan dişim rengi açılmış vaziyette yüzüp her fırsatta da dönüp dolaşıp filtrenin arkasına saklanıyor. Fotoğraflarını yakalamaya çalıştım ancak ortaya çok nadir çıkıyor. Görüntüde sanki ağzı dolu gibi hissettim ilk başta ancak yem yiyor. Ye yerken hiç bir sorun yok gayet hızlı eskisi gibi yeme saldırıyor ve tükürmeden besleniyor. Sorun acaba erkek tarafından maruz kaldığı aşırı baskı mı yoksa bir hastalık olma ihtimali var mı? Fikir ve öneriler için teşekkürler.
    DSC_0520.JPG DSC_0521.JPG DSC_0519.JPG DSC_0517.JPG

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence hasta değil,hasta balık gezmez oynamaz yem yemez.
    Erkek tarafından aşırı taciz gibi görünüyor korkulacak durum yok...:)

ttolay bunu beğendi.
  3. ttolay

ttolay

Yer:
    Adana
    İsim:
    tolga tolay
    Teşekkür ederim. Yüzme süratinde, yem yemesinde, erkekten kaçma hızında ve stratejisinde hiç bir sorun yok ama renk solukluğu ve filtre arkasında diklemesine saklanması dikkat çekici. Fakat fotoğrafın birinde görülen erkeğin baskısı da oldukça dikkat çekici, umarım düşündüğümüz gibi bir problem yoktur, gözlemlemeye devam ediyorum.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Renk solukluğu stres kaynaklıdır abi,gözlemlemeye devam...:)

5. egouard

egouard

İsim:
    Emre Aladağ
    Erkek balığı dişiyi çok rahatsız ettiğinden stress'e girer.Stess'e giren balık öncelikle rengi solar ve saklanmaya başlar,korkar.Aşırı stress'e girerse yemden kesilebilir.Ancak sizde 1e 3d olduğundan bir problem olmaz.

ttolay bunu beğendi.
  6. ttolay

ttolay

Yer:
    Adana
    İsim:
    tolga tolay
    Erkek kayasının altına çekildi ve sorun çözüldü dişim tekrar rutin hayatına geçti herkese teşekkürler.

Sayfayı Paylaş