1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dişi , Dişiye titredi :S

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bjkolik tarafından 27 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan
    Arkadaşlar balıkların durumları nasıl diye bakarken, ilginç bişey oldu,
    Mavi dişi prenses _ sarı dişi prensese resmen, erkek kuru yapar gibi titredi. 2 kere.
    ona gösteriş yapmak için mi yaptı acaba ??

2. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    Cevap: Dişi , Dişiye titredi :S

Resimlerini ekleyebilirmisin acaba bakalım balıklara?

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Tolgahan, dişi zannettiklerinden birisi erkek olabilir. Anüs / vent kontrolü yapıp emin oldun mu?

4. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Hayır.Kesinlikle dişi çünkü daha önce yavru vermişti.Bu olayı ablam görmüş ve buraya konu açmış bende çok şaşırdım.Ablama tekrar tekrar eminmisin diye sordum ve eminim dedi.

5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Kesinlikle dişi dediklerinden 2'side mi yavru vermişti daha önce? Yoksa bir tanesi mi yavru vermişti?

6. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Yok hayır.Sadece mavi prensesim yavru verdi.Diğer dişi sarı prensesim yavru vermedi.

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Dişi diye bahsettiğin sarı prensese anüs-vent kontrolü yaptınmı ?

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Sapıktır o dişi mavi prenses sapık.:D

9. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN

Şöyle açıklayayım karma tür akvaryum sahibi olarak :) ayrı iki cinste denk gelmedim ancak, hemcins dişiler, bazen göz dağı vermek için bu hareketi kullanıyorlar. Bu karakteristik diyebilirim. Afra white top (yada pulpican) dişisinde de gözlemledim bunu, Mpanga dişilerimde de. Yani o titremeyi takiben davranışlarını gözlemleyin, biri ortamdan hızla uzaklaşır, diğeri de belli bir süre onu kovalar 3 - 5 saniye gibi. Bu davranış, sanıyorum koloni içerisindeki hiyerarşik düzeni birbirlerine kanıtlayan ve hatırlatma amaçlı küçük blöfler sanırım. Uzun zamandır chichlid besliyorum, belki başka bir nedeni de olabilir ancak gözlemler sonucunda böyle olabileceği düşüncesine vardım.

Bjkolik ve cirol bunu beğendi.
  10. Bjkolik

Bjkolik

İsim:
    Tolgahan

Teşekkürler Erman abi ben başka bir şey sanmıştım.Bir yerde bir balığın ismini tam hatırlamıyorum.Dişi bir ismini hatırlamadığım balık erkeğe dönüşür diye bir şey okumuştum televizyonda çıkmıştı.Bende bizim balıktamı acaba erkek oldu aslında 2 kerede yavru verdi ama felen dedim.Çok şükür değilmiş.Saolun :)

Sayfayı Paylaş