1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dişi Green Terrör Balığı Hasta mı?

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Dark32 tarafından 21 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    Merhaba Arkadaşlar...Yaklaşık 1 haftadır dişi g.t'im (green terrörüm)normalinden cok hızlı nefes alıp verior ve rengi değişmeye başladı.arada bazen iç filtrenin bi köşesine geçip saatlerce beklior.kimi petshoplar hamile dedi kimisi yumurta bırakmıştır dedi ama ne ağzı dolu nede akvaryumda yumurta var .düzenli olarak haftalık yüzde 30 su değişimi yapıorum dip temizliğiyle beraber yemlemem oldukça bol besinlerden oluşuor(kaz ciğeri,ıspanak,vitaminler vb gibi.)ve bunun yanı sıra nitrivec toxivec aquatan gibi acil durum için tuttuğum dezekfektan larımda var . fakat 1.5 hafta olucak balığımda bir değişim yok ...Lütfen acil yardımlarınızını, önerilerinizi bekler saygılar dilerim.

1 (6).JPG 1.JPG 1 (1).JPG 1 (2).JPG

Ekli Dosyalar:

• 1 (3).JPG
      1 (3).JPG
      Dosya Boyutu:
      53,2 KB
      Görüntüleme:
      299
    • 1 (4).JPG
      1 (4).JPG
      Dosya Boyutu:
      59,8 KB
      Görüntüleme:
      321
    • 1 (5).JPG
      1 (5).JPG
      Dosya Boyutu:
      54,7 KB
      Görüntüleme:
      525
  2. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    Green Terörler hakkında kimsenin bilgisi yokmu yapmayın ama balık 1 haftadır yem bile yemiyor....elimdeki tek damızlık buu lütfen acil yardım ve önerilerini bekliyorum.

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Green Terörlere hangi yemleri veriyorsunuz batan yemleri daha çok tercih ederler yerden yerler birde sizin verdiğiniz yemlerin tarihi geçmişte ola bilir.Birde yemlere sarımsak suyuna bandırarak vermeyi deneyin.Dışkısını da kontrol ettiniz mi ? Resim net değil yüzgeçleri normal mi reng durumu nasıl...:)

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Resimde karnı şiş gibi geldi bana kabız mı oldu yoksa öyle bir durum varsa bezlye haşlayıp yedirmeyi deneyin abi...

5. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    aynen kardeşim karnı biraz şiş acaba öylemi gerçekten....fakat sera granugreeninden tut florasına spirulunasına kadar var hiç birini yemior...hala bu durum devam ediyor

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Su değerleri nasıl acaba balık hasta herhalde...temo10

7. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    su değeri ölçüm kitlerim yok fakat kabız teşhisini yapmş bulunmaktayım.dip çekimi yaparken önceki dışkılardan yaklaşık 2 3 kat az olduğunu farkettim bugün 2 adet bactopur hap attım iç filtreyi çıkarttım pazartesi günü yüzde 50 lik bi su değişimi yaparak nitrivec ve aquatan ile tekrar suyu düzenlicem daha sonra iç filtreyi takıcam bakalım neler olucak ...ilgi için teşekkürler

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Aynı zamanda yemlerine zeytin yağı emdirerek verirsen çok faydalı olur...temo19

9. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    tavsiyeler için çok saol dostum :) Bu arada bende kartal uğurmumcudayım . temo4

Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok yakınmışız Kartallı lar çoğalıyor...temo4

11. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Fotolardan gördüğüm kadarıyla mukozada lezyonlar oluşmuş, bu belirtiye deri altına yerleşen parazitler ve bakteriyel iç enfeksiyonlar sebeb olabilir.

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kabız olma ihtimali yüksek. Karnı şiş ve ağzı açık görünüyor. Yemlerine zeytinyağı emdirilebilir, akvaryuma güzel bir su değişimi sonrası beklemek lazım. Akvaryumun ekipman yapısı hakkına pek bir bilgi yok, o yüzden o konuda yorum yapmak güç.

Dark32 bunu beğendi.
  13. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    Yaklaşık 1 hafta oldu bu durum devam ediyor ne yem yior ne bişey sadece hızlı nefes alıp veriyor ve durumu gittikçe kötü...haftalık düzenli su değişimlerimi yapıyordum gnde 2 defa besliyordum sabah ve akşam olmak üzere su debisi yaklaşık 600 l (saatte) olan bi iç filtrem var 100w ısıtıcı 26 derecede sabit ve hava morotu . yem yese düzelticem aldığım bitkisel yemlerle fakat yemde yemiyor.1.5 gün önce sera bactopur direct kullandım yarn suyunu değiştiricem akvaryumun bakalım neler olucak ilginiz için çok teşekkürler.

Abi şunlarıda eklemek istedim... ortalama 90 litre civarı bi akvaryum sadece 2 gt var içinde dişi ve erkek olmak üzere içinde dekor olarak yumurtlamaları için bi düz kaya bide mercan kayası var ph ı sertleştirsin die normal kalın akvaryum kumu kullanıorum 100 w ısıtıcı ve yaklaşık saatte 600 litre su debisi olan bir iç filtre...dşiye böyle olmadan önce akvaryumun camının kapağı yoktu ve erkekle cok güzel eğleniyorlardı erkeği bi gün itmiş dışarı şansa o sırada odaya girdim ve erkek yerdeydi aldım direk akvaryuma koydum o günden beri bu dişi böyle hızlı nefes alıp veriyor ve durumu her gün kötüye gidiyor rengi karardı hafif çe şişmeler oldu durumun sıkıntılı olan yeride yem yememesi tam 1 hafta oldu.. elimde seranın tüm yem çeşitlerinden var diebilirim dip yemi granured gragreen spriluna flora pul yem tubifex hepsi...fakat yemediği için yemlemeyide gece olarak ayarlardım gece erkek için biraz dip yemi atıyorum o kadar ..NE olur temel abi düşüncelerini banada aktarırsan kurturabilirsem kurtariyim en azından elimden geleni yaptım derim. Ha unutmadan bugün ilaçlı suyuda komple değiştirdim akvaryumu yıkadım nitrivec ve aquatan ile suyu düzenledim su suan pırıl pırıl fakat balıkta bi değişiklik söz konusu dlği. İnş Anlaşılır şekilde durumun izahını yapmışımdır.

Eki Görüntüle 3733 Eki Görüntüle 3734 Eki Görüntüle 3735 Eki Görüntüle 3736 Eki Görüntüle 3737
    Buda balığın son durumu yorumlarını esirgemeyin

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Serhan öncelikle bir gerçek var ki balık bir haftadır yem yemiyor ve ilgi durmuyor. Bu durum işin en zor kısmı, ne yaparsan yap balık yem almadığı sürece başarılı olmaz. Balıkta iki yan kısım şiş. Bu kabızlık olabilir, iç parazit olabilir. Fakat bunu açmadan balık rahatlamaz. Yem almaması zeytin yağını yemle vermeni de engelliyor. Bu açıdan fikrimi soracak olursan, bir karar verip benim de uyguladığım Yeni Balıklardan French Angel Ağır Hasta | Akvaryum Bilgi Portalı ve Forumu konusundaki işlemi yaparak balığa önce zeytin yağı, ertesi gün ise sıvı vitamin, iyice ezilmiş, ıslatılmış ve lapa haline gelmiş sarımsak suyu ilaveli pul yem karışımını uygun boyda iğnesi takılı olmayan enjektöre çekip ve enjektörün ağzına hava hortumu takarak, bir ucunu da balığın ağzından solungaçları geçecek şekilde içeri sokarak balığa enjekte etmen gerekiyor. Zor olduğunu biliyorum ama başka şansın yok bence. Balık güçlenmeden, iç tıkanmayı açmadan zor, ilaç vb. daha da zorlar bence.

Alparslan ve Dark32 bunu beğendi.
  15. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    a (4).JPG a.JPG a (1).JPG a (2).JPG a (3).JPG
    Buda Balığın son durumu yorumlarınızı esirgemeyin...

16. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    anladım abi denicez artık yapcak bişey yok kaybetmek istemiyorum gerçekten...

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kolay gelsin, ıslak havlu üstüne al balığı, mümkün olduğunca hızlı yap. Ardından iç filtreni tamamen yüzeye çevir, ilave oksijen sağlama imkânın varsa akvaryuma uygula.

18. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    tamamen anlamak için 2 3 defa okuyorum suan abi teşekkürler bu adada iç filtreyi yüzeye çevirmekten kastın baktığımız yöne doğrumu baksın ?

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Yüzeye çevirmek demek akıntıyı yüzeye versin, akvaryum yüzeyi hareketlensin.

20. Dark32

Dark32

İsim:
    Serhan Herdinç
    tamamdır abi şırıngaya 5 ml zeytinyağını çektim ıslak havluyu hazırladım balığı cıkartıp hortumu ağzına sokarak 5 ml zeytinyağını enjekte edip salıcam suya ertesi günde dediğin gibi vitamin ile pul yem fakat sarımsak suyum yok.

Sayfayı Paylaş