1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

dişi kılıcım akvaryumdan atlmış kendini?

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde ziyakoray tarafından 20 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ziyakoray

ziyakoray

İsim:
    ziya koray
    Doğumdan 4 - 5 gün gemiş olmasına ve sorunsuz yüzmesine yine yem yiyen balığım kendini neden atmıştır ? Yerde kurumuş kalmış :S Dogum sonrasında karnında belirgin bi çukurluk oluşmuştu ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Doğumla alakalı olmayıp salgıladığı koku sonrasında akvaryumdaki erkeklerin tacizlerine maruz kalması sonucu kurtulma cabası olabilir. Bu sıkça yaşanabilecek bir durumdur. Balıklar yeni doğum sonrası toparlamak için süreye ihtiyaç duyar ve doğada sürü içerisinde daha hazır dişler yanında tacizlere çok daha az maruz kalırken çok daha fazla dinlenme ve yine gizlenme alanına sahiptir. Akvaryumda tüm bunlar eksiktir.

Ben bunun adına akvaryumlardaki fırsat eksikliği derim. Bunu en aza ne kadar indirirsek bu sorunlardan o kadar uzak oluruz.

Geçmiş olsun...

muratozturk bunu beğendi.
  3. ogiler

ogiler

İsim:
    OĞUZ URALER
    Geçmiş olsun akvaryumda ne var ne yok bilmiyorum ama bitkiler vs. saklanma alanı olursa balık dinlenebilir ayrıca 1 erkek 3 dişi kuralına uydunuz mu?

4. ziyakoray

ziyakoray

İsim:
    ziya koray
    İlgilendiğiniz için saolun arkadaşlar.Kılıç 1 erkek 2 dişi vardı ,,lepistes ve platilerimde de oran bu akvaryumum 50 litre populasyon kalabalık olsun istemıyordum lakın kesıklıkle yarın 3 4 dşi alıcam.

5. shrimp

shrimp

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Burak Sarıoğlu
    Sudan sıcramak kılıçkuyruklarda cok sık karsılasılan birdurumdur.Balıgın saglıgıyla genelde bir alakası yoktur.Anlık bir titresim bile onların kendilerini sudan atmalarına sebep olabilir(ev icinde bir kapı çapması gibi)Tavsiyem kılıckuyruk bakacaksaniz akvaryumunuzun üstünü bir camla örtmeniz olacaktir.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş