1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dişi Lepistesim diğer balıklarımı kovalıyor!!

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ulasbilir tarafından 30 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Benim Dişi lepistesim diğer dişiyi ve erkeği kovalıyor,erkek onu kovaladığında kaçıyor sonra geri dönüp erkeği kovalıyor ve kuyruğuna zarar vermeye çalışıyor ayrıca diğer hamile dişimide kovalıyor,3 gün önce doğum yapan başka dişi doğum yaptığı zaman kovalamaya başladı.Doğum yapan şuan başka yerde 3 gündür orda,kovalayan dişide hamile ama çok değil hafif şişlik var.

Akvaryumum : 40 LT ısıtıcılı , iç filtreli hava sağlıyor.
    Balıklarım : 3d-1e -- dişileden bir tanesi istirahatte(doğum yaptı) (yani şuanlık 2d-1e)
    Durum :Erkek halinden memnun diğer dişi ise hep akvaryumun sağ köşesinde sola doğru yüzdümü kovalıyor diğer balık,erkekte o köşede ama erkek diğer dişiyi hiç kovalamıyor hep kovalayan dişiyi kovalıyor (bende şüphelendim belkide birtek onu kovaladığı için strese girdiğinden mi öyle oldu diye )
    Yem yerkende tam diğerleri alacakken vuruyor ve yemi kendi yiyor,
    Neden kovalıyor ve nasıl engelleriz yardımcı olursanız sevinirim...(vede doğum yapan dişiyi akvaryuma koyunca kovalayan dişiyi yavrulağa(20LT yavruluk)koysam 1 gün kalsa sonra akvaryuma koyduğumda düzelir mi?)

2. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    LÜtfen cevap yok mu...Acil!!!

Sayfayı Paylaş