1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

dişi snow prensesimden bişey dökülüyo acil yardım.

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde Bytulu tarafından 14 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Bytulu

Bytulu

İsim:
    musatulu
    Dişi snow prensesimden bişey dökülüyor, beyaz uzun kısa bişey. 50 litre akvaryumum var, iki adet dişi snowum var. Acaba erkek yok diyemi? Akvaryum taşlık, mağaralı, yaşam şartları uygun. Damlasını, yemlerini üç öğün eksik etmiyorum.

Üstatlarım acil yardım edin, o beyaz şey ne dışkısı? Değişik, çok bariz belli, beyaz uzun yada kısa bişey var, bu denir acaba.?

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Cevap: dişi snow prensesimden bişey dökülüyo acil yardım.

Sanırım iç parazit olmuşlar.
    %20 dinlenmiş veya damacana su değişimi yapıp, yemlerinize de sarımsak suyu emdirip vermeniz gerekmektedir...

3. SONADOR

SONADOR

İsim:
    cem akkoca

Sarımsak suyunu herkez bilmez tebrik ve teşekkür ederim ilaçlar önermeyip bu bilgiyi sunduğunuz için.Şimdi balıkların yaşam standartları iyi demeyin çünkü 50 lt lik bir tank da suyu düzenli tutamazsınız hele de ciklet varsa içinde.Cikletlere göre su düzenini oturtabilmeniz zor.ANCA KARANTİNA AKVARYUMU OLUR O.Balıkları iyileştirdikten sonra lütfen ya büyük bir tank alın cikletleriniz için ya da başka tür besleyin.Bu şekilde çok kayıp yaşarsınız.

4. SONADOR

SONADOR

İsim:
    cem akkoca

Son olarak damacana su olmaz kesinlikle kullanmayın.Dinlenmiş çeşme suyu kullanın.Damacana su değerleri çok farklıdır ve yosunlaşmaması için elementler içerir yani sadece içmeye kullanılır.Bazı markalar var mesela seğmenler gibi onun değerleri içme suyuna yaklaşıktır.Onun dışındaki damacanaları kesinlikle kullanmayın ve hiç biri çeşme suyu kadar iyi değil balıklar açısından.

5. emin123

emin123

İsim:
    emin gençay

balığınız iç parazit (kurtlanma) olmuş acil tedavi edilmesse balık ölür

6. atıf94

atıf94

İsim:
    atıf sakarya

Katılıyorum..

Sayfayı Paylaş