1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Diatom mu ?

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde bartucan08 tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. bartucan08

bartucan08

İsim:
    bartu tüzün
    İlk defa deniz akvaryumu kuruyorum bir deneyimim yok sadece forumdan okuduklarımla biliyorum bir şeyleri ve akvaryumu kuralı 1 hafta oldu ve aşağıdaki resimdeki gibi renk değişimleri bir kaç yerde daha var acaba ben mi kuruntu yapıyorum yoksa beklediğim diatom bu mu ? :D
    20131217_045520.jpg

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Diatomun gelmesine az kalmış :D o yukarıda ki mercan iskeleti ölü olarak eklendi galiba...

3. bartucan08

bartucan08

İsim:
    bartu tüzün
    Evet ölü olarak ekledim onu :) yakındır diyorsun diatom yanitemo4bakteri besini olayını nasıl yapmam gerek hiç bilmiyorum?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Demek istediğim mercan iskeleti akvaryuma girmeden önce ki rengi mi?
    Akvaryuma biraz yem ekle yada varsa kuma yarım karides göm...

5. bartucan08

bartucan08

İsim:
    bartu tüzün
    O ilk koyduğumda ki rengi benim bahsettiğim küçük çakılın üstündeki renk değişimi. Bakteri besini var 1 kapak eklesem mi?

6. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Genel bir fotoğraf alabilirseniz iyi olur. Diatom gibi durmuyor o leke.

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu şekil pek bir şey anlaşılmaz, kırmızı gibi geliyor bana o lekenin rengi. Sistem, kullanılan su ve aydınlatma nedir? Kullanılan kayalar nereden alındı ? Küçük kayanın üstündeki diatomdan ziyade farklı bir yapı çıkabilir. Cyano veya başka bir alg türü.

Sayfayı Paylaş