1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dibe çöküp sürtünen japon

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Caner tarafından 24 Ocak 2011 başlatılmıştır.

1. Caner

Caner

İsim:
    Caner Erdoğan
    Arkdaşlar benim 72 litrelik bir tankım var şuan içinde 2 adet ' 1 yaşında ' japon var , bu sabah kalktım dişi olan japon dipteydi taşlara sürtünüyordu ve hava motorunun akıntısına karşı duruyordu akşam yem attım yanına bile yaklaşmadı kendine gelsin diye hava motorunu ve ışıgı kapatmadım şuan halen dipte oldugunu görünce suya ' ichthyo çözelti attım ' ( 5 damla ) ve filtrasyonu durdurdum şuan sadece ışık açık ısıyı 28 dereceye çıkardım ve bekliyorum, benim sizden istedigim şey ben ilacı attıktan sonra ne yapmam gerekir iğleştirme döneminde neler yapmam lazım çözeltiden ne kadar vermem lazım bu gibi şeyleri hiç bilmiyorum ben bu hobiye başlayalı 4 ay oldu başta 14 balıgım vardı sanırım akvaryumun biolojik dengesi oturmadan balıkları attıgım için çoğu periyodik bir şekilde öldü ve sonunda 2 balıgım kaldı lütfen yardımcı olun bunlarda ölmesin :(

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    balık panoromik şekilde nasıl ölüyor anlayamadım ancak balığınızı tedavi etmek isterken zaten bozuk olan bir su dengesini ve yetersiz bağışıklığı olan balığınızı daha da riske atmışsınız. Tedavi için bence dinlenmiş bir su hazırlayın. Bu suyu tankınızdaki ile %30 oranında 3 gün arayla değiştirin. Suyunuzu komple yenilediğinizden emin olduğunuzda, akvaryumunuza iyotsuz tuz atın. Çok fazla değil, 70 litreye iki çay kaşığı karıştırabilirsiniz.

3. Caner

Caner

İsim:
    Caner Erdoğan
    Özür dilerim o 'panoramik' degil periyodik olacaktı yanlışlıkla yazmışım peki bunu hemen bugun yapmayamı başlıyayım?
    bide normal musluk suyunu nasıl dinlendiririz yani bi kaba koyup açıkta bırakarakmı eger öyle yapacaksan içine toz düşmezmi ?
    birde bir sorum daha olacak Erman bey şimdi akvaryumda musluk suyu var ben %30 unu değiştirince dinlenmiş musluk suyu yerine içme suyu yani hazır su veya arıtma suyu koyabilirmiyim karışırsa balıklara bir zararı olurmu ?

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  4. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Bana kalsa damacana su ile değişim yapabilirsiniz ancak ben değiştireceğim suyu musluk suyundan değiştiriyorum. Yaşadığım yerdeki musluk suyu, istanbula oranla RO su sayılabilir belkide. Bu yüzden siz damacan su ile değiştirebilirsiniz. Dinlenmesinden kastım anladığınız gibi, üstü açık dinlenmesi gerekir. Toz düşsün birşey olmaz. Doğada kumların üstünde yaşamıyo mu bu hayvancıklar? Kum nedir? Toprak değilmidir? GÖl tabanında neler var siz düşünün. Katı pislik kaçmamasına dikkat edin tabi ki. Ayrıca çok kafaya takıyorsanız üzerini ince birşeyle örtebilirsiniz. %30 dan fazla değişim yapmayın tek seferde, 3 - 4 gün ara ile yapın bu değişimleri. İlkinde %20 sora %30 şeklinde de ayarlayabilirsiniz.

5. Caner

Caner

İsim:
    Caner Erdoğan
    Yardımlarınız için çok sağolun Erman bey umarım balığı kurtarabilirim bugün suyu hazırlayıp beklemeye bırakacağım yarın ise suyu değiştireceğim tekrar çok teşekkür ederim iyi akşamlar :)

Erman Pehlivan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş