1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIGITATE HYDROIDS:

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde okan058 tarafından 26 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Zoalarımın açmama sebebini buldum kayalardan karanlıkta ay ışığında çıkan DIGITATE HYDROIDS ler zoalara dokundukları yerleri sanki yakıyorlar buunlardan neredeyse her tarafta var şimdi bunlardan nasıl kurtulucam ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    DIGITATE HYDROIDS:

Kurtulmak pek kolay değil sanırım bunlardan. Ben Zoaların açmama sebebi olduğuna pek ihtimal veremedim. Yerlerini değiş korunaklı bir yere al bakalım değişme olacak mı ?

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Birde zoalar hala kapalı ve sanki kafaları şişmeye başladı sanki birde bu bule tang beni deli ediyor concları oradan oraya yuvarlıyor ne bulursa yiyor yellowun dışkısını bile yemeye çalışıyor adeta camları yalıyor günde beş kere yem yiyor genede doymuyor ağla:gif

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    DIGITATE HYDROIDS:

Beslediğin balık Tang türü günde 5 kere değil sabahtan akşama kadar yer. Doğası gereği sabah gün ağırınca başlar akşam olunca alg tüketimini bırakır. Sana ve akvaryumuna uymuyor yaradılışına uyuyor. :F

Buradan çıkan sonuçla günde 5 kez besleme imkanı buluyorsan bu iyi bir avantaj. Aynı konular yellow tang içinde geçerli. Muz ver, bezelye ver uçsun, şişsin ve patlasınlar. :) Tabi yediklerini görerek suya dağıtmadan verirsen iyi olur.

Teoman hoca derki ' Kusura bakmasınlar bize gelen yiyecek '

5. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi o kadar çok zamanım varki iş yerim kötü durumda ücretsiz izine çıktık bir ay onun için genelde evdeyim . Yellow ondn aşşağı kalır değil marul , muz , bezelye sarımsak ne bulursa yiyolar abi bildiğin gibi değil kayaları kemiriyorlar yakında akıntı motoru felan ne kadar ekipman varsa yiyecekler akvaryumda bir tane yosun kalmadı . Bu arada geçen gün bezelye verdim neyse aradan bir kaç saat geçti bir baktım kumun üzerinde bir şey var sanki zoayı yemişler kabuğu kalmış nasıl sinirlendim başladım zoaları saymaya zoalarda tamam saatlerce düşündüm bu ne diye sonra baktımki bezelyenin kabuğu içini yemişler kabuğu kalmış şimdi kabuğunu soyup içini vericem .

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    DIGITATE HYDROIDS:

Zaten kabuğunu soyman gerektiğini okumuş olman gerekir, belirtilmişti ama sanırım atladın o kısmını. Kayaları kemirme konusuna gelince balıkların doğal hareketleri dediğim gibi, akşama kadar kayalarda aranıp beslenecek. Karnı doysa da bu hareketi yapacak bunun sebebi ise, metabolizma doldur boşalt sistemine odaklı. Doğal ortamındaki algler ile beslendiklerinden gerekli besin maddesini en çok oranda almaya çalışırlar. Yani yemini verdim doydular yok, yem verdim öncekini çıkartıp yenisine yer açtılar var, bu okuduklarında burda var bu arada. :F

7. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi bezelye deneyiminden sonra okudum ama tang gibi balık yok gerçekten ...

Sayfayı Paylaş