1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dijital Termostat Bağlantısı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde hasan1958 tarafından 8 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Herkese iyi pazarlar,
    275 lt lik akvaryuma daha düzgün ısıtma yapsın diye Sera nın 300 watt lık ısıtıcısını aldım fakat devreye girme ve çıkma aralığı 2-2,5 derece fark ediyor. Arızalı diye ürünü değiştirmeme rağmen çok bir şey farketmedi. Sistemde sadece ısıyı göstermesi için bağlamış olduğum Dixell marka bir dijital ısı göstergesi var, buna isitıcıyı bağlamak istiyorum ama ne şekilde olacağını maalesef bilmiyorum. Deneme yanılma yolu ile yapabilirim ama aletin zarar görme olasılığı yüksek.
    anlayan arkadaşların yardımını rica ediyorum.
    (1 ve 2 numaralı bağlantı yerinde Prob, 6 ve 7 numaralı bağlantı yerinde 220 volt enerji bağlı, ısıtıcının fişini kesip 8 ve 9 a mı bağlamam gerekli?)
    Teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

veysel bunu beğendi.
  2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    8 nolu bağlantıya enerji vereceksin 9 numaradan ısıtıcıya gidecek kontak vazifesi yapıcak.ısıtıcının fişini kesmene gerek yok bir priz ekle hallolur.

3. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Murat bey
    6 veya 7 den 8 numaraya köprü yapıp, 8 ve 9 a piriz mi bağlamam gerekli.

4. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Evet aynen faz altıya bağlandıysa oradan sekize köprü yapıp dokuzdan ısıtıcının prizini besleyeceksiniz.

5. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Teşekkür ederim.

Sent from my iPhone using Tabatalk

6. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Murat bey, dediğiniz şekilde bağladım sorunsuz çalışıyor.Teşekkür ederim.

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Güle güle kullan abi sistemi. Bu konuda jagger biraz kalibrasyon istiyor ama en iyisi o diyebilirim. Aquarium sistem ısıtıcı aldım aynı sorun var gibi görünüyor şu an için dereceyi değiştirim bir denemede ben yapacağım senin örnek güzel oldu. Dijital ısı göstergesini nereden almıştın abi.

8. hasan1958

hasan1958

Yer:
    ankara
    İsim:
    hasan eksi
    Veysel ulus tan aldım ama bunun ondalık göstergesi yok, alacaksan Ostimde Enda veya Emko marka satılıyor onlardan al, plastık problu olsun. Internette sorgularsan adresleri var.
    Ben Sera yı ebatlarından dolayı aldım, diğerlerine nazaran biraz kısa ama çok sapma yapıyor.
    Bendeki 15 yıllık 200 wattlık Tetra çok daha sağlıklı çıktı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    310509125434_L.jpg
    Tamam abi teşekkür ederim. Dediğin gibi araştırayım, olmadı jagger alınacak bu şekilde giderse.

Sayfayı Paylaş