1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dikkatlerden Kaçmayanlar

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 9 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Merhaba arkadaşlar;

Malum forumu iyi takip ediyoruz ve gözlemliyoruz. Bu gözlemler ve konuların mümkün olduğunca hepsini takip etmeye çalışıyoruz. Bir platform için nelerin önemli olduğu konusunda aslında şıklar sıralanabilir ve çoğaltılabilir ancak bence bir platformun bir halta yarayıp yaramadığının ana göstergesi genç arkadaşların gelişimi oluyor.

Bu açıdan belli bir yaş üzeri ve hobide alt yapıya sahip arkadaşlar zaten bir anlamda paylaşımlara katkıda bulunurken yürütmekte oldukları akvaryumlar belli bir düzeye gelmiş oluyor. Oysa oksijen ile dönen değirmeni ile bizlere kendini tanıtan gençlerin sayısı fazla olmamakla birlikte Bu arkadaşların mesajlaşma adapları başta olmak üzere Japon balıklarını sağmaları, üretmeleri, tuzlu su kurulumları ve karşı fikirleri, tecrübesel makalelerini yazmaları, zor , kolay bitki türleriyle inanılmaz gelişmeler göstermeleri açıkcası şahsımı çok mutlu ediyor ve platformun bir halta yaradığı hissini uyandırıyor. Bunu sizlerle paylaşmak istedim ve elbette düşünceleriniz olacaktır bunları almak istedim.

Ben akvaryumportalı ailesi ve yönetimi adına onlara çok çok teşekkür ediyorum. :emt:

Sevgiler...

Lake Tanganyika, lepistes, A_D_I_G_E ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Abi benim tekrardan akvaryum sevdam bu portalı görünce depreşti. Bu portal olmasa şuanda akvaryumum olmayacaktı.......

Bilgi sahibi olamıyacaktım belkide şuanda akvaryumum olacaktı ama ufak bir akvaryumda damızlık cichlidler besleyecektim. Akvaryumumda çok sayıda ölümler olacaktı akvaryumcu akvaryumcu gezip ilaç arayacaktım kaya tuzu yerine ;) :F ( Kaya tuzu şuana kadar bütün hastalıklarıma merhem oldu )

Abi bu portal işe yarıyormu konusunda tereddütün olmasın ;) Ben bu portala ilk üye olduğumu hatırlıyorum. şu akvaryuma bu filtre önerisi ısıtıcı önerisi card curt bir sürü soru sormuştum. İlk mesajlarımla son mesajlarım karşılaştırılırsa portalın etkisi gözlenebilir. Eskiden soru sorardım, şimdi ise sorulan sorulara cevap veriyorum. İşe yarayıp yaramadığını bu şekilde anlayabilirsin... Bu sadece bende bu şekilde değil. Birçok arkadaşımzda aynı şekilde...

Bu ailenin bir üyesi olarak sizlere birkez daha buradan teşekkür ediyorum.

muratozturk, lepistes, reis ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş
    Araştırmacı,hevesli arkadaşlar forumda mevcut. Fatih'te bunlardan biri. Askere gitmeden önceki Fatihle şimdiki Fatih arasında epey bir fark var :)

Sadece hevesle yapılan işler başarısız olabiliyor ama araştırma ile desteklenirse zarar ya hiç ya da az olabilmekte. Bu yüzden okumaya,araştırmaya devam :)

fth-94 bunu beğendi.
  4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Google hriç herşeyde birinciyiz zaten. Gerekse makalelerimizle gerekse üyelerimizle diğer platformlardan farkımızı gösteriyoruz.

Teşekkür ederim Can abi. Senin askere giderken ki başlığınıda hatırlıyorum...

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Araştırma konusuna tamamiyle katılıyorum. Akvaryumu ilk kuracağım zaman; hiç birşey almadan önce ilk işim akvaryum sitelerini gezip canlılar, su değerleri, hangi balık ne tür canlılarla yaşayabilir vs. gibi bilgileri almak oldu. 5 aydır akvaryumum var hatta 2 farklı akvaryum sahibi oldum hevesle; biri canlı doğuran diğeri malawi. Malawileri yavruyken almıştım hemde nerdeyse keseliydi politlerim.. Ama ne bir kayıp yaşadım, ne de aksi bir durum. Hatta canlı doğuranlarımdan moly ve lepistesimden yavru bile aldım :) Demek istediğim önemli olan bilgi sahibi olmak. Tabi bunun içinde kaliteli bir ortam (portal) şart. ;)

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Gerçekten bu portalın gelişmesinde başda üstadlarımız sonrasındada bizim gibi araştırmaci ögrenmek istene gençler ve bu hobiye ilgi duymaya başlayan araştırmayı ve öğrenmeyi seven abilerimiz olmalı. Bizler düşüneceğiz araştıracağız sizler deneyimlerinizi aktaracaksınız ve bu portali daha iyi yerlere taşıyacağız. Aslında kimsenin amacı burada sadece bu portali ileriye taşımak değil amacımız bu hobiyi ileriye taşımak.

Erman Pehlivan bunu beğendi.
  7. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Evet Temel abi gerçekten mükembel bir iş yapıyorsunuz. Biliyorsunuz Sakaryada akvaryumum yokken sizlerin ve özellikle Murat abim sayesinde akvaryum sahibi oldum. Bundan önce babamla birlikte amatörce bu hobiyle uğraştım ama gerçekten çok amatörce. Çeşme suyunu akvaryuma basıp dinlenmeden balıkları mı atma dersin. Canlı doğuranların yanına cichled atmak mı dersin. Isıtıcı olmadan balıklara bakmaya çalışmakmı dersin hepsini ama hepsini yaptım. Ama bu portalı bulduktan sonra tüm fikirlerim değişti. Şimdi ise su testlerinden tutun gübrelemeye bitki yetiştirmeye hatta hatta farklı şeyler denemeye bile başladım :)
    Herkesin huzurunda bilgilerinizi bizlerle paylaştığınız ve bizlere yardım eli uzattığınız için ben teşekkür ederim...

murer bunu beğendi.
  8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu klavyeden dusunceleri tam yazmak kolay degil ama yine de iki kelam daha ekleyebilirim. Bir yerlerde sizi anlamadiklarini, dinlemediklerini ve nacizane size layik olmadiklarini anladiginizda daha ozgur bir platform yaratmak istediginizde size soylenen ifade su oluyor bana bu oldu " bize kizip forum acan cok oldu ama hepsi kapandi gitti "

Unutulan birsey ve yapilan hata vardi, ben ve arkadaslarim bir platform kuracaksak digerleri gibi kopyala yapistir yapmayacak donanima, insanlari her yonuyle dinleyen bir yapiya, olmaz kelimesinin altinda yatanlari en aza indirmeyi ve kendilerinde bulunan uganda muzesi makale bilgilerini kullanmayacak kadar tecrubeye fazlasiyla sahip olanlarin bu hobi icinde bulundugunu ve boyle dusunen birinin cevresinde de bu insanlarin olacagini unutmalariydi hatalari.

Uye kaygisini yeni olmasina ramen yasamayan, hak etmeyeni barindirmayan, maddi guce dayali ekipman basarisiyla hava attirmayan bir yapi benimsendi ve bu yapi ister istermez akvaryumunda kapali hazine sandigindan kabarcik cikanlari etkiledi. Bugun belki tam anlamiyla ezip gectik diyemem ama yarin bunu da diyecegiz bundan kimsenin suphesi olmasin...

cirol ve murer bunu beğendi.
  9. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    İçerik gerçekten güzel. Ortam sakin ve kaliteli. Site sistemi ve son tema çalışması da enfes. Şükür Allah'a. :nazar:

cirol, murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. camfaus

camfaus

İsim:
    M.S.ÖZKAN
    Temel bey merhaba, yazdıklarınız okadar doğru ve yerinde ki ekstra kelam etmeye gerek yok. Başırılarınız daim olur inşallah.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Dünü ile bu günü ile hoşgörüsünü, saygısını, sevgisini, bildiklerini ve bilmediklerini eksik etmeyen bu portal ailesine bende teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

cirol, murer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Evet değerli dostlar dikkatlerden kaçmayan bir diğer konu ise formumuzun ne kadar ön planda olduğu bunun için siz değerli dostlarımıza ve bu siteyi kurup böyle güzel ortam sağlayan Temel hocama teşekkürler.

Bizi bu sefer de isim olarak örnek almış bir site açılmış. Bu yolda siteyi açan arkadaşlara başırılar dileriz.

Üye ziyaretinde yardımcı olmak için linki paylaşalım dedim.

www.akvaryumportal.tr.gg/

murer bunu beğendi.
  13. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Bende Portala Türker abim sayesinde üye oldum. :) Ve iyiki olmuşum sizin gibi iyi abiler, arkadaşlar var ve hepiniz çok iyisiniz, bir konu açıldığında 5 dakika geçmeden hemen cevap geliyor diğer forumlardan daha iyi burası. Hepinize çok teşekkür ederim. Bilmediklerimin tamamını bu forum sayesinde öğrendim, gerçekten saygılı, sevgili, dürüst portal ailesine bende teşekkürlerimi sunarım. Umarım portalımız dahada iyileri hak edecektir. Başta Temel hoca'm, İsmail hoca'm, Murat hoca'm, Olcay hoca'm ve diğer arkadaşlarımın sayesinde akvaryum ile ilgili bir şey bilmeyen abilerime, arkadaşlarıma, kardeşlerime hep yol gösterdik ve önerdik. Bu forum dahada iyilerini layık olduğuna eminim... :) :) Tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum.

fth-94, cirol ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş