1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Dip çekimi..

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde sunderland tarafından 24 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. sunderland

sunderland

İsim:
    mustafa şimşekli
    Slm arkadaşlar akvaryumumdan 50 litre kadar dip çekmek istiyorum..sizce ne gibi sikinti dogurur..akv.lps haricinde canli yoktur ..ilgilenen arkadaslara simdiden tesekkurler..

HTC Desire EYE cihazımdan gönderildi

2. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Kumun dibine daldırmadan yani kumu karıştırmayarak sadece yüzeydeki kum seviyesinden çekerseniz hiçbir zararı olmaz. Hatta oldukça faydası olur.
    Kolay gelsin.

3. sunderland

sunderland

İsim:
    mustafa şimşekli
    Tesekkurler bilginiz için birde dip çekiminin zararına da cevap bulabilirsek :)

4. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Tabularım yıkıldı , bildiğim çok şey değişti. Kimse cesaret edemiyor yapmaya fakat dip çekiminde veya başka bir sebeple kumun karıştırılmasının suyu kirletmekten başka hiç bir etkisi olmayacağına kanaat getirdim. Ve bunun hakkında görüştüğüm ve deneyen bir kaç arkadaşım da benimle aynı fikirde..

Aksini iddia eden deneyip sonucu yazarsa sevinirim.
    Kumu karıştırmanın etkisi, "DSB değilse" deniz akvaryumlarında kayda değer bir sonuca sebep olmaz. Bazı goby türlerinin yaptığından daha fazla ne kadar zarar verebilirsiniz kendi akvaryumunuza?

Suyu kirletir, atık diyebileceğimiz baz maddeleri ortaya çıkarır. Belki de faydası bile vardır.
    Var mı aksini iddia eden?

emrah aytekin bunu beğendi.
  5. sunderland

sunderland

İsim:
    mustafa şimşekli
    Yabancı bir sitede çektiklerini gördüm bende 50 litre kadar dün akşam çekim yaptım hiç bir sıkıntı yok hatta su pırıl pırıl oldu..tşk

Sayfayı Paylaş