1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

dip süpürgesi

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde cesi2001 tarafından 17 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. cesi2001

cesi2001

İsim:
    rahime doğanışık
    arkadaşlar iş yerimde 44*22*30, 70*28*32 akvaryumlarım var ve aynılarından evimde de var canlı doğuran besliyorum her cumartesi paydostan sonra dip çekimlerini yapacam diye helak oluyorum dip süpürgesi alsam nasıl olur en azından 15 günde bir yaparım birde hangisini tavsiye edersiniz bi seranın hava motoruyla çalışan var birde pilli çalışanlar var tecrübelerinize ihtiyacım var ayrıca akvaryumlarıma denizden topladığım taş ve çakıllar koydum bugün nette gezinirken bir yerde deniz kumunun zararlı olduğunu okudum ne kadar doğru gerçi 4 aydır bi sorun yaşamadım ama genede bilgi almak istiyorum

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Cevap: dip süpürgesi

Dip süpürgesi, sizden angaryayı pek fazla almaz açıkçası.. Bence kolay olsun diye alacaksanız, tavsiye etmem. Ben normal hortum ve dibi kesilmiş pet şişenin ağzına taktığım o hortumla dip çekiyorum. Dip süpürgesinin olayı, dipten pislik çekerken, taşlarda su akışı ile birlikte gitmesin diye icad edilmiş bir alettir. Pillileri ağız veya elle sifonlama yapmayın diye üretilmiştir. Hava motoru dedikleriniz de pompalı (el pompası) ile çalışan modelidir. Sonuç olarak ucuna hortum takılmış yarım litrelik pet şise de, pilli veya pompalı olanda aynı işlevi görüyor. Ama 3 ünde de angaryası akvariste kalıyor.. ;)

Heliak bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş