1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Discus Balığı Hızlı Soluma

Başlığı 'Discus Balıkları Forum' kategorisinde TencoMelih tarafından 21 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Arkadaşlar balığım çok hızlı soluk alıp veriyor ve ters düz ileri geri yüzmeye başladı tersine dönüyor, kendini düzeltmek için çok uğraşıyor ama 1 dakika sora yine ters dönüyor, akvaryumum da 7 adet var yarım parmak aşağı yukarı, suyunun 4/3 ünü şimdi değiştim başka yapabileceğim bir şey var mı?

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      90,5 KB
      Görüntüleme:
      710
  2. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Bugün baktığımda normal yüzüyor ancak yemek yemiyor şimdide

3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Discus besliyorsunuz sanırım. Tank hakkında detaylı bilgi verip daha net foto koyabilirseniz yardımcı olunacaktır elbette.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balık şu an ana tankta diğerleri yanında mı? Akvaryum filtre sistemi, cama cam olup olmadığı, ölçüleri vb gibi bilgiler olmadan yorum yapmak güç. Suyun bu kadar büyük bölümünü degistirmek için elde önceden hazırlanmış su olmalı, 4/3 su değişimi nasıl yapıldı?

5. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Yemek yemeside düzeldi su anda gayet iyi durumda tesekkur ederim hersey için çok saolun 3saat önce düzeldi evet besliyorum discus odam var

6. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg

Evet önceden hazırlanmış suyumuz su depomuz mevcut

Bi odayı komple bu 7adet discusa ayırdım

7. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bu boyda discusları büyütmek çok zor iş. Çok tecrübe isteyen iş. Ben de 10 adet almıştım beceremedim. İnşallah siz sağlıkla büyütürsünüz

8. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    İşallah faydalı bilginiz çoktur daha önce discus ve tuzlu su haricinde her balıkla uğraştık bu balığa karşı çok meraklıydım aldım artık daha fazla dayanamadım

9. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Bana verebileceğiniz öneri varsa çok sevinirim sağlıklı bi şekilde büyütmek ve üretmek istiyorum şimdiden çok teşekkür ederim saygılar sevgiler

10. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Deneyimlerimizi illaki paylaşırız. Bende büyük hevesle aldım. Hepte ufak aldım. Sadece iki tane büyütebildim. Daha sonra tankı satıp tuzlu su kurmaya karar verdim. 80 lt. akvaryuma koydum discusları ve geçen hafta yumurtlamasını oturup seyrettim :) Çok değişik oldu benim bu discus macerası :)

TencoMelih bunu beğendi.
  11. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Çabuk büyümelerini istiyorsan kesinlikle dana yüreği mama ver. Çok hızlı gelişiyolar.

TencoMelih bunu beğendi.
  12. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Dana yüreğini çok duyuyorum ama nasıl yapılacağını bi türlü öğrenemedim acaba makinede çektiriyormusunuz incecik biraz açarmısınız nasıl yapıyorsunuz

13. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Rondoya atıyorsun malzemeleri 10-15 dakika çekip buzluğa atıyorsunuz basit yani.

TencoMelih bunu beğendi.
  14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Her gün aynı özelliklere sahip aynı ısıda su ile su değişimini öneririm, oran yüzde on olsa yeter. Su değiştirirken dipte kalan yem ve diğer atıklarda çekilmeli. Biraz yorar ama çok faydası olur.

TencoMelih bunu beğendi.
  15. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Teşekkür ederim arkadaşlar bilgi için

Sayfayı Paylaş