1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Discus hakkında./Adım adım ilerleyecek olan bir hobicinin yeni discus heyecanı.

Başlığı 'Discus Balıkları Forum' kategorisinde ORGO tarafından 24 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Heliak

Heliak

Cevap: Discus hakkında./Adım adım ilerleyecek olan bir hobicinin yeni discus heyecanı

15-16 liralık balık lafınız biraz garip olmuş. Hani kuruyemiş vb... yerlere gidip 5 liralık çekirdek felan dersiniz ya aynen öyle olmuş :)
    Evet o fiyata discus bulmanız zor. Özellikle akvaryumcularda. Fakat forumlarda araştırırsanız yavru olarak bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

2. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Cevap: Discus hakkında./Adım adım ilerleyecek olan bir hobicinin yeni discus heyecanı

Yok yok vardı. Benim ağzımada garip geliyor bir discus için 15-16 lira ama vardı. Bundan 1 ay önce.Yetişemedim o başka:cicek:

3. Heliak

Heliak

Üreticilerde bulabilirsiniz :)

TencoMelih bunu beğendi.
  4. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Burada öyle üretici yok.İnternet aleminde de ticaret yapmaya pek güvenemiyorum doğrusunu isterseniz.İnşallah getirir.Yoksa 2 adet discusla başlayacağım,orta boy.Uygun olur herhalde?

5. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Arkadaşlar bugün veya yarın suyu hazırlamay başlıyorum.1 haftada suyu tamamen hazırlayabiliriz herhalde.

6. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Selam,
    Temel abi,duy beni şelale filtre al dedin,iç filtrede zor olur dedin aldım bende:ay:.İnşallah yeterli olur(en azından dış filtrem gelene kadar).İşte bu aleti aldim;
    [​IMG] Yukleresim.com
    [​IMG] Yukleresim.com

fth-94 bunu beğendi.
  7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Orhan hayırlı olsun. Şelale filtre güzeldir güzel. İçindeki kartuşları çıkarıp, dış filtre malzemelerini koyabilirsin.

8. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Sağol Fatih.Yanlız kafama şu takıldı.Bu filtre 170 lt'yi döndürebilir mi?Oksijen verme bakımından.

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Orhan iç filtreden çok daha fazla etkili olacaktır. ;)

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Orhan küçük model almışsın, değiştirme ihtimalin varsa büyük modeli ile değiştir. Daha büyük modeli suya yüzeyden akıntıyı ve çarpmayı daha iyi yapıp oksijen sağlayacaktır. Fatih'in dediği gibi kartuju çıkarıp filtre malzemelerini kullanabilirsin.

TencoMelih bunu beğendi.
  11. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Temel abi zaten akvaryuma uymadı,oturmadı akvaryuma,akvaryumun yanları aldı filtreyi.Götürdüm bir büyük modelini getirecek CUMA günü.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Selam,
    Yavaş yavaş tankı hazırlamaya başlıyorum.Yarın itibari ile Allah izin verirse şelale filtremde geliyor.Akvaryumu boşaltıyorum japonları gönderiyorum.Yanlız bir sorun var ,japonlarla duran Frenatus'um var,babam onu aşırı derecede seviyor onuda verecektim,verme dedi.Discuslara sorun teşkil eder mi acaba?

13. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Şelale filtrem bugün gelmemiş,ama balıkları yarın vereceğim.Bir soru sormuştum sanırım göremediniz,FRENATUS var elimde,discuslara sorun çıkartır mı?

14. balyoznuri

balyoznuri

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Aytekin Öztürk

Orhan boyları büyüdükçe diğer balıklara vuruyor diye biliyorum ben.Discus'la iyi geçinirmi bilmem.Şimdiye kadarda besleyeni görmedim.

TencoMelih bunu beğendi.
  15. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir

Denemekte fayda var abi.Deneriz olmazsa veririz.

16. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Bence deneme,riske atma.Çünkü sen izlerken bişey yapmazlar ben denemiştim,ben izlerken etrafta dolanıyorlar.Sabah kalktığımda baktım ki balık xD(iki tane)

Birde oksijen konusu var.Küçük çift çıkışlı hava motorları var.5-25 TL arasında değişiyor istersen internetten sana link koyabilirim.

17. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    O fiyata discus zor biraz abicim maalesef:( bende başlayalı iki ay kadar oldu en ucuz aldıklarım 35-50 tl arası. biraz boylanmışları 150-200 tl arası ama yinede bolca yer gezip araştırmak lazım. tabiki balıkların sağlığına dikkat etmek lazım 5-10 tl ucuz olacak diye sonradan üzülmektense 10 lira fazla vermek bence mantıklı. inş umduğunuz balıkları bulursunuz :)

TencoMelih bunu beğendi.
  18. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Aynen 5/10 lira fazla vereceksin sora üzülmeyeceksin

Sayfayı Paylaş