1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Discus Tankında Sürekli Üreyen Tuhaf Canlılar

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde m.avcıoğlu tarafından 16 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Bundan yaklaşık bir ay önce akvaryumun camına yaklaşıp baktığımda birsürü beyaz canlı olduğunu farkettim. Bu canlı beyaz kurtçuk şeklinde ve büyüdükçe örümcek gibi bacakları uzuyor. Küçükken suda çok hızlı hareket edebiliyor, camda yürüyor. Ancak cama çok yaklaşıp dikkatli bakınca gözüküyor. Bende huylanıp discusları diğer akvaryuma alıp komple boşalttım tankı. Tuz vs. iyice temizleyip tekrar doldurdum suyu. Torf kullanıp suyu eskittim. 3 hafta kadar bekleterek tekrar balıkları ekledim. Tabi bu arada iki discusu kaybettim. Herşey yolunda giderken iki hafta geçtikten sonra yine bu canlılara rastladım az önce. Tüm araştırmalarıma rağmen bişeye ulaşamadım. Bu canlıların bana ne olduğunu, zararlı yada zararsız olduğunu söyleyecek birileri umarım burada bulurum. Yoksa discustan vazgeçmek üzereyim :) En çok zorlandığım balık türü oldu pes etmek üzereyim :)

2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ama abi balıkların ölümü o canlılardan olmamış...

3. m.avcıoğlu

m.avcıoğlu

Yer:
    bayrampaşa/istanbul
    İsim:
    Metin Avcıoğlu
    Onları gördüğümde balıklarda beyaz beyaz sivilce gibi şeyler oluyordu. En on ayırdığımda birinin gövdesi yara oldu resmen. Onlardan mı değil mi bilemiyorum ama bu canlıların ne olduğunu öğrenemedim birtürlü...

Sayfayı Paylaş