1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Discus Yavru yeme

Başlığı 'Discus Balıkları Forum' kategorisinde OKTAY 26 tarafından 29 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. OKTAY 26

OKTAY 26

Yer:
    ESKİŞEHİR
    İsim:
    MURAT OKTAY YEDİBEN
    Herkese selamlar;
    Elimdeki discus çiftim düzenli yumurtluyor.Yumurtalardan yarısı mantarlaşıyor,yarısından yavru çıkıyor.Sorunda burada başlıyor yavrular iki günlükken ebebeyinlerin üzerine çıkmadan yem oluyor.Önceleri başka balıklardan şüpheleniyordum 200 lt de şu an sadece çift kalıyor,su R/O suyu uv filitre devamlı çalışıyor,canlanmasının ikinci günü sonra yem olmasının sebebi ne olabilir. Cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim,saygılar...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Balıklar genç mi, gençler bunu yapar. Bence balıkları çok daha iyi besleyip ve su kalitesini artırarak ve yine özellikle ışıkları oda ışığı halinde bırakıp yani kapatıp tekrar denemelisin. Besin çok önemli, hem larva kalitesi ve hemde annenin mukozada yeterli besin üretmesi için, aksi halde bunlar tehtit ve stres demektir.

OKTAY 26 bunu beğendi.
  3. OKTAY 26

OKTAY 26

Yer:
    ESKİŞEHİR
    İsim:
    MURAT OKTAY YEDİBEN
    Akvaryumda üç adet t5 var sabaha kadar yanıyor,yem konusunda canlı yemden başka yem vermiyorum,uv devamlı çalışıyor.Problem ışık gibi gözüküyor.Teşekkürler...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence de ışık, sabaha kadar ışıkların yanması ve gündüz de gün ışığına maruz bırakmak son derece yanlış.

OKTAY 26 bunu beğendi.
  5. OKTAY 26

OKTAY 26

Yer:
    ESKİŞEHİR
    İsim:
    MURAT OKTAY YEDİBEN
    Bu kadar yanlışa rağmen kalan yavruları derecenin arkasına taşımışlar(yapıştırmışlar)13 adet yavru saydım,ilk defa yer değişikliği yaptılar.:)

6. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    İşallah aşarsın sorunu dostum

OKTAY 26 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş