1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Discus Yavruları 5 gunluk çiftin sırtında

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Discus TV tarafından 5 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Discus TV

Discus TV

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Nuh Mehmet Yakuter
    Değerli arkadaşlar ;

Kayseri Suyu Ph degeri 7 ,2 civarı suyu 6 ph düşürerek ( Fosforik asit = Coco Cola ve gidalarda kullanılır. dengeli tapmonlayınca ) ortaya bu güzellik çıktı

yavrular % 50 tahminle anne babaya benzeyecek ..

Saygılarımla

Nuh Mehmet Yakuter

Discus TV Administrator
    05327048636
    Discus TV Videos
    Discus Türkiye Resmi Sitesi
    Arowana Türkiye Resmi Sitesi

cengizhan, turgutilbars, veysel ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  2. TencoMelih

TencoMelih

Yer:
    Karabük
    İsim:
    Melih
    Maşallahhhh:nazar:

Discus TV bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maşallah çok güzeller...:nazar:

Discus TV bunu beğendi.
  4. fatih70

fatih70

İsim:
    fatih
    Maşallah fosforik asit ph düşürmede kullanıyorsunuz sanırım kaç litreye ne kadar kullanıyorsunuz ölçü nedir bende 3 cıft discus var fakat ph hep 8 lerden ozmoz kullanıyorum tds degerlerım 80 lerde oluyor ama hep mantar hep mantar yumurtalar yardımcı olurmusunuz

5. Discus TV

Discus TV

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Nuh Mehmet Yakuter
    Fatih bey fosforik asit 2,5 lt pet şişeye asit kutusunun 2 kapagı atıyoruz ve karıştırıyoruz 100 lt 200 ml atıyoruz bu oran Ph 7 den 6 duşurmektedir.
    her 100 lt 200 ml

Tamponlayıcı olarak isveçden getirtigimiz Humic Asit sıvı kullanıyoruz

Eger suda yeteri kadar hümic asit yoksa asit işe yaramamaktadır.

fosforik asit balıklara bir zararı soz konusu degil bilhakis besleyici geliştirici diger asit turlerine göre

Fosfor insan vücudunda kalsiyumdan sonra en fazla bulunan kimyasal elementtir. Simgesi P ve atom numarası 15 dir.

Bütün organizmalar için fosfor birleşimleri ( fosfodiester bağları) DNA yapıları için büyük önem taşır. Bunun dışında insan vücudu fosfora kemik ve diş oluşumu, hücre büyümesi ve onarımı, enerji üretimi, kalp kasının kasılması, sinir ve kas hareketleri, böbrek işlevleri açısından ihtiyaç duyar. Fosfor ayrıca vitaminlerin kullanımı ile besinlerin enerjiye dönüştürülmesinde yardımcı olarak vücuda yarar sağlar. Fosfat (fosforun %85 kadarı kemikte fosfat formunda depolanır) hücre içi sıvıların ana anyonudur. Fosfatlar dönüştürülebilir olmalarından ötürü, birçok koenzim sisteminin ve metabolizma fonksiyonlarının işlemesi için gerekli bileşiklerle birleşme yeteneğine sahiptir. Fosfatların birçok önemli reaksiyonları özellikle ATP, ADP ve fosfokreatinin işlevleri ile ilişkilidir.

Ancak dikkat edilmesi gereken olay şu ph dalgalanmasına meydan vermemek eger ph 4 altına düşmüşse hızla çeşme suyuna aynı tankta dönüş yapıyoruz tamponlama olarak bir miktar suyu çekip aynı anda çeşme suyu basmak bunun yolu

Suda yeterince orjinal Humic Asit varsa o zaten tamponlama gorevi yapıyor aynı zamanda balıkların ph düşmesinden sitrese girmesini engelliyor yumurtanın mantarlaşmasını veya döllenmemesini engelliyor..

Reverse OZmoz konusu ise hikaye yavru çıkmayı burakın bir halta yaramıyor

Suyu eskitmenin kısa yolu asit kullanmak ancak Hidroklorik asit Vb. Tavsiye etmem

Mutlaka yayınızda bir Ph olçer olsun bu digital dan ziyade tek kullanımlık çubuk scirpt daha mantıklı sonuç veriyor

Başka sorunuz olursa Telefonla sorabilir seve seve cevaplayabilirim

Saygılarımla

Nuh Mehmet Yakuter

Discus TV Administrator
    05327048636
    Discus TV Videos

fatih70 ve TencoMelih bunu beğendi.
  6. fatih70

fatih70

İsim:
    fatih
    Abi bana o asitlerden temin edeceğim yer onerebırlımısınız ayrıca cok teşekkür ederim ilginden dolayı

7. Discus TV

Discus TV

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Nuh Mehmet Yakuter
    fosforik asit kolay 18 Tl LT'si
    Ph olçer Strikc Çubuk 25 TL
    İkisinide burdan bulabilirsin
    Kayseri Rasel Kimya
    Telefon:(0352) 222 6853

Ancak Discus Kullanacagımız sıvı saf Humic Asit Piyasada Yok malesef olanların hepsi başka katkı malzemelerden edinilmiş leonardite Benim kullandıgımdan başkasını tavsiye edemem Balıkların sağlıgı açısısından

Bunu dünyada Tek bir firma işliyor saf katkısız isveçde bulunan ben bir tanidık italacı ile getirmiştim. 2 yıl once Fry alınmış discusları damızlık yaptım ki bu pek mumkun olmayan şeydir anne babasız discus benimde elimdeki 1Tl humic asit bitmek üzere 2 yıl gitti bol bol kullanmama ragmen 80 Dolar 1 Lt istersen birlikte sipariş verebilirim

Saygılarımla

Nuh Mehmet Yakuter

Discus TV Administrator
    05327048636
    Discus TV Videos

fatih70 ve TencoMelih bunu beğendi.
  8. fatih70

fatih70

İsim:
    fatih
    Tamam abi sipariş verelim bıktım bu mantarlardan yumurtalardan

9. fatih70

fatih70

İsim:
    fatih
    Hocam telefonların hep kapalı senı aradım ulaşılmıyorsun

10. Discus TV

Discus TV

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Nuh Mehmet Yakuter
    Açalım akşamları kapatıyoruz ramazan dolayısıyla arayabilirsin.

11. Discus TV

Discus TV

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Nuh Mehmet Yakuter
    faruk bey

Humic asit siparisi vermem gerekiyor benimki bitti

İstiyormunuz 1 Lt Humic aist ithal 80 Dolar

Turkiyede sahteleri var hemde faiş fiyata aşagıdaki caps bakarsanız anlarsınız 500ml 200 tl fiyat almışlar

Pyramidturk Group Garanti Bank Şube kod :1111 - Hesab no : 6299817 KOCASİNAN / KAYSERİ
    IBAN NO : TR14 0006 2001 1110 0006 2998 17

yukardaki hesaba havale yaparsanız siparişi bu hafta geçecegim 4-5 gunden elimizde olur

Saygılarımla

TencoMelih bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş