1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

discuslarım

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde macaryon tarafından 21 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. macaryon

macaryon

İsim:
    abdullah yetimoglu
    Discus akvaryumum camdan cama lakin sırf güzel görünsün diye ve arkasına saklanıp strese girmesinler ve saklanacakları yer olsun diye akvaryumun icine yerleştirdigim büyük bir parca kırmızı mercan ve 2 adet yapay bitki bulunmakta. Bu discusu sizce etkiler mi mercan ve bitki olmalı mı yoksa olmamalı mı? fİlitreside pipo filitre..........

2. balyoznuri

balyoznuri

İsim:
    Aytekin Öztürk
    Abdullah bey hoş geldiniz öncelikle.Tankınızın boyutu nedir.Nasıl bir filtrasyon kullanıyorsunuz. Akvaryum fotoğraflarınıda eklerseniz daha sağlıklı bilgiler alırsınız bizden.Mercanı çıkartın derim.Kenarları sivri ise balıklar sürtünerek zarar göre bilirler.

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Aramıza hoşgeldiniz Abdullah bey.

Mercan suyu sertleştirdiği için kullanılması tavsiye edilmez, uçlerının keskin yapısıda balıkların yaralanmasına sebebiyet verebilir. Bunun yerine Mangrow kökü kullanmanız daha sağlıklı olacaktır.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Keskin kenarlı bir ölü mercan değilse pek yaralama anlamında zararı olmaz. Tabi asidik su olan akvaryumda ölü mercan yapısı itibari ile suyu sertleştirecek yapıdadır ve tabi yine bu mercan taşının boyutlarıyla alakalı bir konudur. Yani normal bir boyutta ise çok etkileyeceğini sanmam.

Konunun elbette Discus akvaryumuna yapay bitkinin ve ölü mercanın yakışıp yakışmadığı tarafıda var ama bu göreceli tercihe göre değişir.

5. macaryon

macaryon

İsim:
    abdullah yetimoglu
    Arkadaşlar öncelikle hoş bulduk ilginiz icin teşekkürler. Discuslarım elektirik kesintisi ve benim de haberim yok balıklar öldü cok üzüldüm ama yapacak bir şey yok. Ne yapalım bu arada sizlerin tavsiyesi üstüne bir dahakine mercan olmayacak akvaryumda herkese hayırlı akşamlar.......

Sayfayı Paylaş