1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Divranozlu Deniz Akvaryumu

Başlığı 'Genel Balık Konuları' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 24 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Deniz akvaryumu kurulumu iş yerine yapılalı bir hayli zaman oldu. Biraz canlı eklendi ve kendi halinde gidiyor. İlginç olan ise, bakımını yapan firmanın çok şanslı olması. İlk iş yerindeki benzer 3 tonluk akvaryuma ben bakıyordum son zamanlarında ama bu akvaryum ölçüleri hem yorucu ve hem de şartların değişmesi ile zaman ayıramazdım. Bu deniz akvaryumunun kurulumu Portalda 3.000 litre Tuzlu Su Kurulumu konusunda bulunuyor. Şu an bakıldığında 4 tona yakın bir deniz akvaryumundan gereken hak pek alınmış sayılmaz ama içinde benim emektar naso tang olduğu için yine de seviyorum. Akvaryuma ise hiç karışmıyorum.

Cyano sorunu var, leather coraller yukarı bakıyor, eskiden biri tabak kadar olan mushroom coraller Afrika açları gibi. Fakat, idari işler deniz akvaryumu mevcut halinden çok ama çok memnun, neden mi? Balık ölmüyor daha ne olsun. :) İşte bakış açısı farkı ile divranozlu deniz akvaryumu.

Fotoğraflar cepten ilave.

Divranozlu deniz akvaryumu.jpg

Büyük deniz akvaryumu.jpg

4 ton deniz akvaryumu.jpg

2. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Bakarsan bağ,bakmazsan dağ olur be abi.....gayet normal böyle olması.....

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    +1 yazık o akvaryuma...

4. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Nasıl yaptık onu Alparslan bana sor.....Zamanla yarışıldı resmen....ama sistem olarak 10 numaradır....bilmiyorum Temel abi ne düşünür ama

5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Ozan abi şu an bakımını yapanlara lafım,öyle bakım yapılmaz yazık o akvaryuma demek istedim...

6. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Doğru kardeşim....Çok haklısın

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryum ve sistem gayet güzel, Ozan yapımında ön planda olan bir arkadaşımızdı. Tek sorun akvaryum suyunun kayıtlara kadar çıkması oldu sistemde onun dışında taş gibi. Kolay değil bu akvaryumu yerinde yapmak. Bakımı hiç sormayın, tuzsa tuz, katkı ise katkı istiyor alıyorlar ama 1 yıldır bir cyano sorununu çözemediler. Ro su, damacana su denendi yok olmuyor. Tabii, aslında cyano sorununun 1 saatlik işi var orası ayrı.:)

8. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    2.Dev akvaryum kurulumu Doğuş Holding Grubu bünyesindeki tek yetkili merci olan yılların akvaristi YIKITEMO tarafından yapılmıştır.

Sayfayı Paylaş