1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY - İsoFlowBox Yapay Dalga Motorsuz kullanım.

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde aydin_1975 tarafından 14 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. aydin_1975

aydin_1975

Yer:
    konya
    Pleksi den yapmış olduğum DIY isoflowbox isimli projemi sizlerin görüşlerine sunuyorum. Sumptan gelen suyu kullanarak doldur-boşalt yaparak mercanlarımız için gerekli olan dalga oluşumunu sağlamaktadır.

Fatih BARLAS, yekim, baysamin ve diğer 8 kişi bunu beğendi.
  2. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Bence muhteşem olmuş.Biraz daha uzun tasarlanırsa performansıda yükselecektir.Ellerinize sağlık.

3. aydin_1975

aydin_1975

Yer:
    konya
    Deneme amaçlı başlamıştım daha sonrasında büyütmeyi planlıyorum.

4. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Güzel olmuş elinize sağlık ama bira sesli olmuş sesi kesmenin yolu da var . Bu sistemlerde tankın biraz üstüne bir depo gibi birşey yapılar wc sifonu ile ani du giriş yapılabiliyor ve daha sesiz bir zamanlar baya araştırmıştım.

İos tan online

5. aydin_1975

aydin_1975

Yer:
    konya
    Evet o sistemi ben de gördüm ama çok kabaçık çıkarıyor akvaryumda onun için o sistemi tercih etmedim. Ayrıca sadece benim kendi tasarımım olsun istedim.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok güzel olmuş tebrik ederim. Yaratıcı bir çalışma. :)

aydin_1975 bunu beğendi.
  7. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Güzel bir çalışma olmuş emeğinize sağlık. Ses gerçekten büyük problem gibi duruyor.

aydin_1975 bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Monterey Körfezi akvaryumunda bu sistemin devasa boyutlarda olanı kullanılıyor. Belgeselde izlemiştim denizden borularla su çekiliyor ve günlük taze su pompalanıyor tanklara. Videonun ilk başındaki deniz yosun ve bitkileri bu şekilde anca yaşatılabiliyormuş. Dalga yapan sistemin videosunu bulamadım.

aydin_1975, murat parin, yekim ve diğer 2 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş