1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY 3'lü Cama Cam Üretim Seti Fikir firtinası

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde zgrkaralar tarafından 27 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Merhabalar;

Uzun zamandır yazmıyorum şimdi yeniden başlayacağım bu akvaryumlarla sizlerin bilgilerinizden yararlanmak istiyorum 90-40-40 cama cam akvaryum yaptırmak istiyorum öncelikle 3 tane şimdi bu cama cam akvaryumu nerede yaptırmalıyım veya camları nereden alabilirim ucuza?

Demir profil için daha önce yaptıran arkadaşlar ne kadara yaptırdılar bunları ve nereden yaptırdılar.

İlk olarak bunlarla başlayalım bu işe gidiyorum yaptıkcada resimleriz ilerleyen günlerde mekanın resmınıde cekeceğim

Teşekkürler

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Cevap: DIY 3'lü Cama Cam Üretim Seti Fikir firtinası

8mm camdan yaparsanız sağlam olur kanaatindeyim. Ben her zaman akvaryumun boyutları küçük de olsa 8-10mm cam tavsiye etmişimdir. Tabi yüksek hacimli tanklarda kayıt kuşak da gereklidir fakat bu ölçülerdeki bir tanka 8mm yeter de artar bile. Sağlam olur. Camcıdan camcıya fiyat değişir onu bir kaç camcıya bakarak bir fiyat öğrenebilirsiniz.

Demir profil zamanında bende yaptırdım fakat pişman oldum. Buradaki marangozlar demire mdf giydiremiyoruz diyolar. Artık sanatkarlıklarından da şüphe etmeye başladım açıkçası. Sadece mdfden iç destekli güzel bir dolap yapabiliriz diyorlar ve inanın bana 45 gün gibi bir süre verdiler. Şaka değil gerçek. Sinirlerim bayağı bi bozuk.

Neyse konudan uzaklaşmayalım. Size tavsiyem demir profille uğraşmayın elinizde patlar benim gibi. O hacimdeki bir tanka siz de mdf den güzel bir dolap yaptırın.

Söyleyebileceklerim bunlar... Şimdiden kolay gelsin...

3. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Hayırlı olsun Özgür,kendine ait hobi odasımı yada ufak bir üretimhanemi düşünüyorsun?.İmkanlar doğrultusunda akvaryum'ların uzunlu 100 cm ve genişliği 50 cm'den aşağı tutma bence tabi karar senin.Esenyurt'ta trakya camın yeri var fiyat olarak ne kadar bilemiyorum ama linki ekledim belki faydası olur.

TRAKYA YAPI ve CAM SAN. TİC. LTD. ŞTİ.

4. aQuaSetAKVARYUM

aQuaSetAKVARYUM

İsim:
    Savaş TAÇYILDIZ

Mrb lar özgür bey bahseddiqiniz akvaryum 6 mm den 85 tl bitmiş şekilde bilqilerinize sunulur sayqıLarımLa...

Sayfayı Paylaş