1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY- Ağlayan Şelalemsi Dış Filtre

Başlığı 'Akvaryum Filtre Yapımları' kategorisinde Priapos tarafından 23 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. Priapos

Priapos

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Fatihhan Özcan
    Arkadaşlar dış filtreden ziyade şelale filtre gibi olsa da hacminin genişliğinden dolayı dış filtre olarak anıyorum. Taşırma yöntemi ile çalışıyor pompayı zorlamamak adına. Güzel bir çöp kovası seçerseniz bence hoşunuza gidecektir.

Malzemeler
    Kafa motoru
    2 adet hortum tamir aparatı
    Çöp kovası
    Dış filtre malzemeleri

Malzeme sıralamam şöyle
    En altta hortum parçacıkları
    Bir üstünde sıvacı süngeri
    Bir üstünde zeolit çakması kedi kumu
    En son katmanda da elyaf

Arkadaşlar elyaflar redüksiyonları tıkarsa evi su bastırırsınız o hususa dikkat ettiğiniz sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Akvaryum camına yük binmesinden korkarsanız filtrenin altına bir destek koyun.

yasinugur26, veysel, YIKIKTEMO ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Çok güzel pratik, kullanışlı ve hesaplı olmuş eline sağlık...

Priapos bunu beğendi.
  3. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Ellerine sağlık gayet işlevsel olmuş.:)

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok beğendim bu dıy yapımını.:) Özellikle anlatım süper olmuş ve samimi de olunca çok çok keyifli olmuş. İşlev ve sonuç kısmına girmeye gerek görmüyorum çünkü işlevinin iyi olmaması aslında imkansız diyebilirim, nedeni ise filtre gücüne katılacak her artı güç suya etki edecektir. Yıllar önce bu çöp bidonlarına el atmışım bende.:) Dıy filtre yapımına devam ( Her eve lazım) | Akvaryum Portalı linkinde olduğu gibi gerçekten işe yarıyor.

Dış filtre yapımı.jpg

5. Priapos

Priapos

Yer:
    İzmir
    İsim:
    Fatihhan Özcan
    Mesajı beğendiğini görünce tesadüfen profilinde bu projeye rastladım. Hakikaten dediğin gibi en güzeli bu oldu bence. Aklın yolu birdir derler ya aynen öyle Özel Mesajda da dediğim gibi. Hazne çok geniş bir kere. Dibe boru sallama fikrin çok iyi olmuş ben direkt sokuşturuverdim vallahi dibine kadar hortumu. Şu hortum parçacıklarını gerçek seramikle değiştirince gerçek verimi alacağım işte. Bu arada kedi kumu(diatomit) gerçekten en ucuz maliyetli kimyasal filtre malzemesi bence. İç çamaşırı mağazasından garip bakışlar içinde aldığım kadın çorabına doldurup yerleştirdim.
    Yorum için teşekkürler.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kedi kumu diatomit tarzı malzemeleri seçerken çok dikkat gerekir çünkü bir çoğu suda topaklaşır ve zaten batmama ihtimalleri de var. Ancak iyi ve titiz seçilirse bu tarz yerlerde işe yarar. Zeolit ile kıyaslamak pek doğru olmayabilir kimyasal yapısı itibariyle. Dediğim gibi bir sonraki filtre çalışmasında o boruyu en alta indirmeyi sende akıl edecektin zaten, ben 3. seferde etmiştim de.:D

Priapos bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş