1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY arkaplan soru..

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde drdoom tarafından 24 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

 1. drdoom

  drdoom

  Mesajlar:
  35
  İsim:
  İbrahim Ethem Kaygusuz
  arkadaslar 150x50x50 akvaryumum için dıy arkaplan işine girdim..pugapool2900 kullanıcam bu iş icin..sorum şu ürünün üzerinde 20kg malzemeyi 6-7litre suya katınız demiş tabi bu fayans arası ve havuz kaplaması için sizce arka planı kaplamak içinde bu oran uygunmudur?bna cok katı olur gibi geldi..yardımcı olursanız sevinirim yarın başlamayı düsünüyorum kaplama işine..
  saygılar..
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Fugapool aslında su ile macun kıvamına getirilen bir malzemedir. Tabi arka fon yapımında kullanılması için su miktarını fazla tutup boya kıvamına getirilmesi gerekiyor. Kısaca ürün üzerindeki kullanım şeklini siz uygulayamazsınız. Daha fazla su ile karıştırmak gerek. Su geçirmemesiyle olsun ve tabi en önemlisi olan salınım yapmamasıyla olsun akvaryum arka fonları için uygun bir malzemedir. Bildiğim kadarıyla renk seçenekleride var bu malzemenin. Üyelerimiz arasında yapan arkadaşlar var onlarda fikrini yazacaktır.
   
 3. RuPTuR

  RuPTuR

  Mesajlar:
  1.483
  İsim:
  Cem
  Macun kıvamından biraz fazla inceltmeniz gerekiyor.Çok ince olduğu zaman kolay kırılıp dökülüyor,çok kalın olduğu zaman bu sefer de çok geç kuruyor ve gene kırılıp dökülüyor.Küçük bir alanda deneme yaparak tecrübe kazanabilirsiniz.Sonuçta bu işi tesisatçılar vs. yapıyor ve deneyim kazanmışlar...
   
 4. drdoom

  drdoom

  Mesajlar:
  35
  İsim:
  İbrahim Ethem Kaygusuz
  cevaplar icin teşekkürler arkadaşlar..arkaplanı irili ufaklı kayalar seklinde dizayn ettim fikrim şu bu kayaları tektek kesip ayri ayrı yapıştırsam nasıl olur yada herhangi bi sorunla karşılaşabilirmiym..boylelike daha derin bi goruntu elde etmeyi düsünuyorum çünkü nekadar derin olursa olsun kayaların arasındaki yapişiklik gorunecek..kayaları tektek yapistirip camın arkasına siyah film ceksem güzel olmazmı?
  saygılar..
   
 5. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Hayal gücünüzle alakalı bir dekor yapımı bu aslında. Tamamen kendi zevkinize göre yaparken balıklarında sığınma alanlarını düşünmeniz daha kullanışlı bir dekor çıkaracaktır ortaya. Kayaları yani parçaları tek tek yapmanız daha iyi fikir bence de. Derinlik kazandırmak çok önemli.
   

Sayfayı Paylaş