1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY Dış filtre Yapacağım. Acil Yardım!!!!!!

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Cardinal tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    S.a arkadaşlar abiler vs. işlerimin şehir dışında olmasından dolayı uzun bir aradan sonra aranıza ve eve döndüm.(Şimdilik) eve döndüğümde 21x63x25 h 33 lt. lik. tankın iç filtreden dolayı hem iyi filtrelenemediğini hem çok fazla akıntı nedeniyle balıkların hüseyin bolt olduğunu hemde oksijen yetersizliğinden kaynaklı, lepisteslerin suyun yüzeyinde gezelediğini gördüm.Bu yüzden iç filtrenin motorunu(zayıf gelirse daha büyüğünü alırım) kullanarak forumda gördüğüm saklama kabı, turşu bidonu, plastik kavanoz vb. şeylerden bir dış filtre yapmaya karar verdim.elimde sadece iç filtrenin motoru var.diğerlerini birazdan gidip alıcam.Gelelim sormak istediklerime

1. Zeolit var. 400 gr 10 TL
    2. aktif karbon var 400 gr 10 TL
    3. seramik halka 400 gr 10 TL
    4. elyaf 7.5 TL Ebadını bilmiyorum

şimdi nasıl bir kap kullanmalıyım ve sıralama nasıl olmalı. Seramik halka yerine hortum parçaları kesip kullansam olur mu?.
    Zeolit kullanımı çok fark sağlar mı suyu görsel ve kimyasal filtrasyonunda.
    Aktif karbon hakkında ne söylersiniz hiç bilgim yok o konuda faydalı olduğunu söylüyorlar ama?
    Sünger vb. nasıl birşey lazım.

yorumlarınızı bekliyorum detaylı anlatırsanız sevinirim.
    Saygılar...
    İyi Bayramlar...

2. Cardinal

Cardinal

Yer:
    Antalya/Muratpaşa
    İsim:
    Ufuk Önemli
    İç filtre budur.

Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş