1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY KH Akvaryum Katkımız

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde halilkocan tarafından 10 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Selam portal ilesi Sonunda Katkılarımızı da DIY yaparak maliyetlerini düşürmeyi ve etkisini maksimim düzeye çıkartmayı hedefliyoruz.
    Katkının hazırlanmasında konuyla ilgili bilgi ve tecrübesini Forumla paylaşan Özdemir Abimize bir daha teşekkürlerimizi sunarız.

Katkı %99 saflıkta sodyum Çözeltisidir. Özdemir abi Tankını kurduğundan beridir bu katkıyı kullanıyor ve gayet sorunsuz durumda KH düzenini götürüyor.

Bu katkılar şuan için ticari bir amacı yoktur ve tamamen hobicinin kulanımına yönelik yapılmıştır. Kullanan arkadaşların tecrübe ve beğenerini konu altında Belirtmeleri güzel olur.

Katkıların dağıtımı ile ilgili arkadaşlar bana adres bilgilerini gönderirlerse ben kendilerine ulaştıracağım

KH katkısı 1 kutusu 1000 ml dir Deneme fiyatı 5 TL olarak belirlendi.

Kullanım şekli : Her 100 litre akvaryum suyunda 1 KH arttırmak için 10ml eklenir.

Örnek olarak ;
    Bu gün yaptığım KH testinde 6,5 kh okudum ve 8,5 KH yükseltmek için tatlı su tammalama 60 ml ekledim tankım 300 litre. Tatlı suya eklememde ki maksat ise birden bire yükseltmek sakıncalı yavaş yavaş 2-3 günde yükseltecek Tabi bu 60 ml 3 litre tatlı suya karıştırıldı.

Katkılar ve hazırlanışı.
    Saf halde ki toz katkılar.
    Boş şişe ve kilitli kapaklar.
    Sıvı olarak hazırlandı ve dolum yapıldı

Etiket tasarımı Bülent abimizin tasarımı onay Temel beyden Baskı da Benden.

2. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Birinççççç

3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bu marka tutar demedi demeyin...temo4

4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Sonunda Portalımızda Kendi Yerli Malını Üretti temo4 Üstadlar ellerinize sağlık Devamı Gelir İnşaAllah :anlastik:

5. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Ellerinize sağlık süper olmuş,içeriğinin tutmaması gibi bir ihtimal görmüyorum bile!

Iphone 4s

6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Katkıya katkı koyan tüm ekibi tebrik ederim, başarılar dilerim.

BulentS ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Abi var mıdır dünyanın başka yerinde kendi markası olan forum, valla helall olsuntemo4:portaliseviyoruz:temo4

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. Vallahi dencek pek söz yok.. Helâl.. :portaliseviyoruz:

9. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Halil şişeleme, etiket her şey on numara. Fiyat bedavadan hallice. Daha ne olsun.

Açıklayıcı bir kaç şey söylemekte bana düşer. Arkadaşlar ürün oldukça yüksek kaliteli sodyum karbonat bileşiğidir. Özellikle deniz akvaryumlarımızda mercan, macroalg ve korallin alg yükü ile harcanan karbonatı uygun miktarda kullanılınca yerine koyar.

Ürün Anhidrit Sodyum Karbonattan olabilecek en yüksek konsantrasyonda hazırlandığı için. Oldukça hızlı PH yükseltme etkisine sahip olduğu için ihtiyaç duyulan doz sulandırılarak akvaryuma yavaş yavaş verilmelidir.

Esas amacımız deniz tankları olsa da. Yüksek ph ve Karbonat sertliğine ihtiyaç duyulan Ciklet tanklarında da güvenle kullanılabilir. Su değişimlerinde her 10 litre suya 1ml katılması bir kaç su değişimi sonrası istenen ph derecesine yakalamanızı sağlayacaktır.

Konu hakkındaki soruları burdan paylaşırsanız çok seviniriz. Güle güle kullanın.

taakaa, Kızıldeniz Akvaryum, barbs ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  10. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
  11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Elinize ,emeğinize sağlık :portaliseviyoruz:

12. Emre_E

Emre_E

Yer:
    Manisa
    Emeği geçen herkesin ellerine sağlık tebrikler.

13. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Bu demek oluyor ki tatlı sucu arkadaşlar da kullanabilir.

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Sırf ciklet besleyenler...

15. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Özellikle Tropheus türü bakan arkadaşlar için çok güzel bir ürün olacak diye düşünüyorum.

16. ahmetzbfb

ahmetzbfb

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    ahmet UMUROĞLU
    Dertlere şifa olur inşallah.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tüm emek veren arkadaşlara teşekkürler, Özdemir, Halil ve Bülent gerçekten ilgilendiler ve araştırdılar. Üzerinde her ne kadar marka olsa da ve ön kullanımı yapılmış olsa da henüz arge kısmı net değil. Bu açıdan marka ilavesi kendimize ve çalışmasını yapan arkadaşlara olan güven neticesinde eklenmiştir.

Özellikle bu tarz açılımlarda saflığına, doğallığına ve kalitesine %100 inanmadığımız işe girmeyiz.

Doğal olarak, kalsiyum, magnezyum ile doğal üçlü tamamlanmalı. Bunlar üzerinde de çalışacağız. Daha evvel benzerlerinde olduğu gibi yinelemek gerekirse, kullanan arkadaşların görüşlerini keskin dille çok açık yazmalarını rica ediyoruz.

Bu açılımlar hiçbir koşul altında sürekli olmak zorunda değil. Eğer budur denirse budur, değil denirse devam çok işimiz var daha. :)

Tekrar şükranlarımızı emek verenlere sunuyoruz.

veysel, cirol, bulents ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  18. KGEYGS

KGEYGS

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Yusuf Şahin
    Tebrikler. Sizi hayranlıkla takip ediyorum. İşe yaramasa bile "üretmek" müthiş bir şey. Umarım ürünler dünya markası olur...

YIKIKTEMO ve ahmetzbfb bunu beğendi.
  19. Erolemir

Erolemir

İsim:
    Erol Emir
    Elinize,emeğinize sağlık.

20. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bu arada siparişi vereyim buradan da bir kutu. Bana bir adet yollarsan sevinirim.:)

Sayfayı Paylaş