1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY - Kolay ve İşlevli Akvaryum Kapağı

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde BassKiller tarafından 17 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz
    Buharlaşan suyun tavana zarar vermesinin ardındna yaptığım DIY akvaryum kapağı..

Akvaryum kapağımı yaptığım straforu akvaryumuma göre kestim..

Kapağın biraz içeri girmesi için kenarlarını resimdeki gibi kestim.. böylece tam olarak oturdu..

Isıtıcı kablosu,hava hortumu ve filtre hortumu için arka tarafından geçebileceği kadar kestim..

Işık için 1m LED armatür kullandım ve kenardan 4 cm kalacak şekilde ortasını kestim..

Kapak için armatürün önünde 30*9cmlik yeri kestim..Kapağı kapattığımızda akvaryumun içine düşmemesi için çöp şişlerle destek yaptım ve dolap kapağında kullandığım tutma yerlerinden kapağa monte ettim..

Ve sonunda BİTTİ
    Ortalık biraz kirlendi ama sonunda kapağımız oldu..:)

fth-94, cirol ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: DIY - Kolay ve İşlevli Akvaryum Kapağı

Ellerine sağlık Mehmet çok güzel ve dediğin gibi işlevsel olmuş. Ayrıca çok da şık görünüyor. Güle güle kullan. Bizlerle paylaştığın içinde ayrıca teşekkür edirim.

Buharlaşmanın zararı bir yana buharlaşan suyun büyük oranı akvaryuma geri dönecektir.

BassKiller bunu beğendi.
  3. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Benzer bir uygulamayı ben de tuzlu su akvaryumumun sumpının üzerini kapatarak yapmıştım birkaç gün önce ama siz benden hızlı davrandınız. Gayet zekice, pratik ve işlevsel bir kapak olmuş, tebrik ederim.

BassKiller bunu beğendi.
  4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ben zamanında bitkili akvaryumumda yaptığım kapağımı strafordan yapıp siyah ayakkabı boyası ile boyamıştım :) Sprey boyalar eritiyor straforu.

Bu arada çok güzel olmuş. Tebrik ederim. em34:

5. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim beğendiğinize sevindim..

6. Heydrich

Heydrich

İsim:
    Burak Ateş

Buharlaşma açısından çok yararlı gerçekten; ama yazın havalar çok sıcaklaştığında akvaryum suyunun soğumasını engelleyerek 3-4 derece yükseltebilir diye düşünüyorum. Bitkili tankı olanlar bu açıdan dikkatli olmalı.

Sayfayı Paylaş