1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY Nano Hava Taşlı Protein Skimmer Yapımı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde bulents tarafından 2 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    evet yapalım, yarın izin günüm, nanonun kapağıyla, bu şişeden bulursam ps de yapayım.

2. rootnix

rootnix

İsim:
    ferdi irmak
    Benim Nano nun Skimmer bozuldu acilen bir tane yapmam lazım bunun en ufağından.
    Çok güzel olmuş Bülent bey, elinize sağlık. baya iyi topluyor hemde.

BulentS bunu beğendi.
  3. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    ben şu an baka baka yapıyorum.sadece merak ettiğim ve yapamadığım yer şu ? hava taşının altında başka bir bölme mi var? yoksa hortumun altından direk tahta hava taşını sokmak yeterli mi? bitirmek üzereyim

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Alttan hava taşını sok yeterli gelir.

5. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    bu ahşap hava taşı galiba bir flash disk kadar vardır.doğal olarak onu hortumun içine sığdıramam. bu durumda hava taşının sığabileceği bir hortum bulmam gerekiyor galiba.belki bilirsiniz ; dış filitrelerin kalın yeşil bir hortumu var.onu kullandım.o kalın yeşil hortumun içine tekrar onun bir derece incesi yeşil hortumu yerleştirip, pet şişe kapağından geçirdim..

6. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    bu şekilde sabitlemeyi düşünüyorum.boş bir iç filitre altlığı buldum evde.bunun içine hava taşını bırakırsam sığabileceğini düşünüyorum.kapaklar da tam denk geliyor ve kapatıyor iç filitrenin üst deliğiyle.sadece o göbeğin al tarafı kapalı.sorun oluşturmaz galiba.ama altında da delikleri var...yada yandaki delikleri tamamen izole edip kapatmam mı gerekiyor ?

Ekli Dosyalar:

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu şekil pek olmamış Seçkin, internette görsellerden pet şişeden hava taşlı ps yapımı, dıy hava taşlı ps diye arat. Daha efektif çalışacak modeller bulursun. Bu şekil boşa çalışacak gibi duruyor.

8. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    evet iptal ettim zaten..hava taşı bulamadım mersinde yok.yani ahşap olanından yok.onu bulursam en azından içine ne kadar sığacağını görebileceğim

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu fotoda görülen meç marka kuluçka makinası, bununla güzel bir dıy çalışma yapabilirsin.
    pr_01_2626_max.jpg
    Alttaki gir kısmı çıkarırsan hava taşı oradan sığar, üstteki gri kımı çıkarıp ucunun içini temizle(hava hortumu takma yeri var) ucunada pet şişenin ağzından geçecek şekilde bir boru tak. Pet şişeyi ortaya yakın yerden kesip pet şişenin ağzını bu üstteki gri kısma geçir oldu sana toplama kabı. Senin yukarıda verdiğin fotodaki gibi.

10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Dİp not: Aradaki sarı bölmelerde tel var onları da keseceksin içi boş olacak.

11. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    çok süperr.ahşap hava taşı olarak 3,5 cm ve 6 cm var.hangisi uygun olur ? hangisini alayım.3,5 luk yeterli mi?

12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Küçük olan daha uygn olur, geç cevap için kusura bakma grip dolayısıyla servis dışı oldum. Hava motoru önemli burada yeterli bir hava motoru olsun. Arada hava taşını temizle.

13. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    bir tek tabandaki teli açmadım.gerek var mı ? ortayı açtım tamamen.silikonladım kenarlarını.hava taşı da geliyor yolda :) kargoda..tabandaki telleri kırmadım ama

Ekli Dosyalar:

14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Teli al oradan demir istemeyiz akvaryumda, dene bakalım ne olacak.
    İleride toplama kabı bu konuda anlatıldığı gibi düzenlenebilir. Hatta kuluçka makinesinin çiftli kullanırsan benim verdiğim linkteki gibi daha efektif olur.
    Hatta sen bana özelden adres ver Seçkin benim orasını burasını kurcaladığım ama gayet iyiçalışan red sea hava taşlı ps var sana gödereyim kullan.

15. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    ama bu kadar ağlamama zırlamama rağmen başarıyorum galiba :) yavaş yavaş.eğer tutarsa bu, tropheusları satabilirim ilerde.

veysel bunu beğendi.
  16. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    Başarıyorum galiba :) iç filitrenin kafa motorunu orya yerleştirdim.Uucuna bildiğimiz klima hortumu taktım.Klima hortumunun uçlarına sıra dizi ile delikler açtım.Aslında dış filitrenin şelale aparatı da var.Onu taksam olur mu ?

Ekli Dosyalar:

17. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    dış filitrenin şelale aparatı daha iyi iş görür galiba...en azından daha estetik oldu.

Ekli Dosyalar:

18. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Seçkin ps değil de su sumpa nereden giriyor onu göremedim alttan mı üsten mi? Gönderdiğim res sea yeterli olur hemde görüntüsü bozuk olmaz.

19. seckinmucteba

seckinmucteba

Yer:
    Mersin
    İsim:
    seckin dogan
    Bu daha net galiba,asagidan oyuktan geciyor.orda birikip yukardan akiyor malzemelerein üstüne. Malzemelerin altindan da motora geciyor

Ekli Dosyalar:

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş