1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY Otomatik Su Tamamlama

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Nuada tarafından 10 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Nuada

Nuada

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    Volkan Çieçek
    Bende sistemimi kurdum. Umarım sorunsuz çalışır. Bana 20 Tl ye mal oldu.

veysel, Alparslan ve Courageous bunu beğendi.
  2. zipkinteam

zipkinteam

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    hakkı önder
    Ellerinize emeğinize sağlık güzel olmuş...

Nuada bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Gerçektende güzel olmuş elinize sağlık...

Nuada bunu beğendi.
  4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sistem kaç bar basınçla çalışıyor bilmiyorum. Ama bunlar 10 bara dayanmasi gerekirken su sızdırıyorlar 3 bardan sonra. Bunların yerine sağlam bir flatör konulabilir. Ki her su tamamlamada risk var. Bu ürünü arayanlarda su arıtma ürünleri satanlarda bulabilir. Su arıtmanın sebil bağlantısında kullanılıyor. Aldıktan sonra üzerindeki vidayı fazla oynamamak gerek çok erken bozuluyorlar. Şayet sistem sıkıntı çıkarırsa 3/8 lik 10 bar basınca dayanıklı bir flatörle işinizi çözebilirsiniz. Oda 3-7 ₺ arası fiyata sahip.

Sent from my iPhone using Tapatalk

veysel bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu sistem nasıl çalışıyor direk ro cihazına bağlı olsa olmaz mı?

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi direk ro'ya bağlanacaksa güven veren bir sistem değil bu selenoid valfli bir sistem kullanmak lazım.

Mesut Abi'den su seviye şamandırası aldım onu röle olarak kullanıyorum abi. Selenoid valfi açıyor kapatıyor. 4 aydır sağlıklı bir sistem. Ve kurulduğu tarihten beridir hiç şaşmadı. 20-30 gün evde yokken bile kafam rahat.

7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Merak ettim calışmasını Doğuş ondan sordum. Direk ro ya bağlanmıyorsa motor için elektronik devre lazım göremedim ondan sordum. Yoksa Mesut um yaptı bana bir tane sıkıntı yok bunları yapan fabrikanın sahibi yakinim olur.:D

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  8. Nuada

Nuada

Yer:
    Bandırma
    İsim:
    Volkan Çieçek
    Olur tabi ki. Zaten o amaçla satılıyor. Ben damacanadan sifonlama yöntemi şeklinde kullanıyorum. Bugün baktım sorunsuz çalışıyor. Tek alıma takılan kafa motoru şamandıra olan kısımdaki suyu bitirdiğinde fazla su basamıyordu ve akvaryum taşmıyordu. Şimdi suyu bitirirse damacanadan sürekli su gelir ve akvaryumu taşırır. Çünkü benim akvaryumda delik yok. Overflow box kullanıyorum. İnşallah tıkanma yapmaz :D Gerçi yaptığım sistemlere her zaman güvenirim. Overflow boxu yapıp askere gittim. Hiç sıkıntı çıkartmadı.

Mesut abi de bana çok fikir verdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Elektrikli olanı çok tavsiye etti ama ben güvenemedim. Bu benim kullandığım sistemi portalda kullanan bir abimiz var (Özkan Yürekli) . 5 senedir sorunsuz kullandığını söyleyince direk bende bu sistemi kurdum.

Ayrıca bu şamandıranın elektrik açma kapamalı olanı var. Bundan alıp 12v motor bağlamayıda düşündüm ama yine caydım.

http://suaritmamarket.net/index.php?route=product/product&path=79_90&product_id=340

Düzenleme: 11 Mayıs 2015
    ka2n, MESUT_KERİM ve veysel bunu beğendi.
  9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Abi rodaki basınca dayanamıyor sızdırıyor yavaş yavaş. Ben hiç sevmedim ürünü belkide benimki arızalıdır onuda bilemedim. Ama litrele bağlı kalmak benim işim değil.

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Neyse nasıl çalıştığını anladım.:D

Sayfayı Paylaş