1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY Pul Biber Maskesi

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde Oceanic tarafından 17 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Oceanic

Oceanic

Herkese selamlar,

Arkadaşlar bildiğiniz gibi balıklarımızda kaşıntı :) , beyaz benek, zayıf düşme, durduğu yerde duramama gibi sorunları gidermek ve bağışıklıklarını güçlendirmek amacıyla sık sık kırmızı pul biber kullanılıyor. :) Gerçekten biberi yiyen balıklar kendilerine gelip daha hareketli oluyorlar :) Ne varki pul biberi balıklarımız severek yeseler de, balıklarınıza verirken ellerinizin ve genzinizin yanmasına karşı basit tedbirlerde almak mümkün.

Fotoğraftaki akvarist arkadaş güzel basit bir çözüm bulmuş. 5 lt'lik tatlı su ilavesinde kullanılan pet şişeleri keserek, biraz biyolojik sünger ve elyaf kullanarak kolayca oluşturulabilir .

pul biber maskesi.jpg
    Not: Fotoğraf alıntıdır.

Bol sağlıklı akvaryumlar ve doğal ortamlar diliyorum.

H.Kaya.Gemlik., azc, murat parin ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Benim akvaryum unsurlarına bakışım hep farklı olmuştur. Buradaki akvarist içinde durum aynen budur.

Nasıl ki bir maddeyi akvaryuma sokarlar ve sonra da onu toplayan kimyasal filtre malzemelerine para verip toplamaya çalışırlar ya hani?

Durum budur, o biberi akıllı olur almazsın ve sonra da çıkarmaya çalışmazsın.

H.Kaya.Gemlik., veysel, cirol ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  3. Oceanic

Oceanic

Katılıyorum Temel Abi, akvaryumlarımızda sorunlar oluşmadan, yabancı maddeler daha birikmeden konuşarak, tartışarak çözümler üretmek gerekir diye düşünüyorum.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Bencede sormak lazım canlılara sizin derdiniz nedir,sarımsakmı iyi gelir bibermi ,yoksa kendi haline bırakmak mı daha iyi?

Oceanic bunu beğendi.
  5. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Üstadlardan öğrendiğimiz bu durumlarda müdahale etme tankına, çek elini eteğini, herşey düzelir. :)
    Yaratıcı maske olmuş, kullanım alanı kısıtlı yanlız portakal,ıspanak ve lahanaya etki etmez bu tahminim. İçine elyaf yerine polyfilter daha çok iş yapar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

H.Kaya.Gemlik., Oceanic ve murat parin bunu beğendi.
  6. azc

azc

İsim:
    Zafer ÇORUHLU
    Tankına müdahale eden, sonuçlarına kendi katlanır. Lakin sonuçlar bizi de üzer.

veysel, H.Kaya.Gemlik. ve Oceanic bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş