1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

DIY Soğutucu

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Katastrophe tarafından 16 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Katastrophe

Katastrophe

İsim:
    Fatih Çelebi
    Arkadaşlar Merhaba,

Henüz bir deniz akvaryumum yok, malesef hala araştırma aşamasındayım ancak internette gezinirken aklıma geldi,

http://urun.n11.com/buzdolabi/andou...mBvfqHoGmd7rXHKQAc9eMaAmSu8P8HAQ&gclsrc=aw.ds

Linkteki benzeri bir araç içi soğutucuyla akvaryumu soğutmak sizce mümkün olur mu ?

Resimdeki ürünü hiç gören veya kullanan var mı ? Sadece fanla mı çalışıyor radyatörde var mı ?

2. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Geçen yıl kurban bayramında araç çakmaklığına takılan dolaplardan aldım.İçinde alüminyum blok ve soğutucu fan var.Kısacası su,kola vb içecekleri serin tutar.Buzlanmış eti atarsanız bir süre çözünmeden kalmasını sağlar.

Eğer Dıy bir soğutucu yapacaksanız küçük bir klima motor ünitesi bulun ve gazın içinden geçtiği ve akvaryum çinde olan kısmı titanyum yapın.Dıy bölümünde örnek bir yapım vardı.

3. Katastrophe

Katastrophe

İsim:
    Fatih Çelebi
    Titanyum eşanjör en ucuz 150 liraya bulabildim ama daha uygunu var mıdır acaba ?

Aluminyum radyatörün içine su yerine metanol koyarakta soğutmayı düşünüyorum.

Otomatik su tamamlama ünitesi sumpa yakın olan yerlerde su tamamlama saf su olacağı için oraya aluminyum eşanjör koysak nasıl olur ? Hem bitişik olan suyu soğuttuğumuz zaman bir nebze soğutmuş oluruz hemde otomatik su tamamlama ile soğuk su basmış oluruz.

4. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Titanyum eşanjör ile yapmazsanız harcadığınız elektrik alır başını gider.Kısacası performansı düşük olduğu için ekonomik olmaz.

Katastrophe bunu beğendi.
  5. Katastrophe

Katastrophe

İsim:
    Fatih Çelebi
    Anladım, teşekkürler..

Sayfayı Paylaş